Williams po odhalení podlahy přiznává, že soupeři jsou trochu napřed

Řídit se jen zveřejněnými obrázky podlahy je zavádějící, upozorňuje Williams.

Štítky: Technika Williams Zveřejněno 10. 06 2023 — GPF1.cz

Spodní část vozu FW45 byla vidět po havárii Logana Sargeanta v rychlé zatáčce 14 během závěrečného tréninku na GP Španělska.

“Ty byly samozřejmě porovnávány s fotografiemi pořízenými našimi závodníky před několika týdny,” řekl Vowles ve videu, které tým zveřejnil. “Myslím, že je třeba zdůraznit jednu věc: jsou trochu ošidné. Tady se stalo to, že je to hodně zaměřené na tu rampu zadního difuzoru, na rozdíl od ostatních fotografií, které se možná více zaměřovaly na podlahu a střední část podlahy, kde můžete mít skutečně v rámci předpisů více detailů.”

Přiznal však, že někteří soupeři týmů dokázali dosáhnout vyššího stupně propracovanosti svých podlah. “V porovnání s našimi konkurenty nám zjevně chybí detaily,” řekl Vowles. “Ale na to, abyste to poznali, byste nepotřebovali spodní stranu podlahy, to je vidět z časů. Je to v podstatě vlastnost charakteristik vyvážení a zároveň výkonu a přítlaku vozu. A ten je z velké části vytvářen podlahou.”

Williams nemůže jednoduše kopírovat konstrukci svých soupeřů, aby zlepšil výkon svého vozu, řekl Vowles.

“Pochopení toho, co dělají vaši konkurenti, tím, že si uděláte obrázek a jednoduše to okopírujete, vám nepomůže,” vysvětlil. “Může vám to nabídnout pochopení toho, kam byste se měli posunout, ale pokud nerozumíte vědě a důvodům, které za tím stojí, a dynamice proudění, budete mít spíše jen momentální náskok než představu o tom, jak se důsledně vyvíjet, abyste byli nejen stejně dobří jako oni, ale lepší.

Navíc cokoli, co jste viděli u konkurence, je minimálně šest až osm týdnů zastaralé, a to, kde jsou nyní oni, je ještě dál. Takže vodítkem nebo klíčem k tomu všemu je vlastně pochopení toho, proč vyvíjejí podlahu takovým způsobem, jakým ji vyvíjejí, a co se z toho můžeme naučit a aplikovat na to, kde jsme dnes my, abychom se posunuli v učení a chápání.”

Nový šéf srovnává Williams a Mercedes