Týmy ztrácí zkušené manažery kvůli rozpočtovému stropu

Šéf Red Bullu Christian Horner přiznává, že týmy ztrací zkušené manažery kvůli rozpočtovým stropům.

Štítky: Finance Red Bull Zveřejněno 10. 06 2023 — GPF1.cz

V květnu bylo potvrzeno, že Rob Marshall – klíčový člen “vnitřního kruhu” týmu z Milton Keynes od roku 2006 – nastoupí v lednu 2024 do McLarenu jako technický ředitel pro inženýrství a design. Na otázku, zda omezení rozpočtu ztěžuje Red Bullu udržet si své zaměstnance, odpověděl Horner: “Samozřejmě, že ano. V rámci týmu nemůžete nikoho přesouvat a udržet, a myslím, že každý si musí své místo v táboře obhájit.

Rob se v posledních letech věnoval jiným projektům a nabídka, kterou mu McLaren učinil, je pravděpodobně polovičkou jejich rozpočtového stropu! Takže se mu nemůžete divit, že chtěl odejít a věnovat se tomu.”

Na další dotaz, zda by přesun technických pracovníků mezi týmy mohl vést k “platové spirále”, Horner vysvětlil: “Musíte se ujistit, že se to nezhroutí. Problém je v tom, že máte dlouholeté pracovníky, kteří se významně podíleli na práci, a nechcete, aby byli nuceni opustit své funkce kvůli rozpočtovým stropům.

Už jen proto, že můžete ospravedlnit 10 mladíků oproti jednomu zkušenému člověku, tak to je něco, co nás pořád trápí. Měli jsme propouštění kvůli rozpočtovému stropu. Jayne Poole [bývalý provozní ředitel, nyní pracuje jako zvláštní poradce pro Mercedes] byla také jedním z nich. Byla propuštěna, protože jsme nedokázali obhájit její roli v rámci rozpočtového stropu.”

Plné znění dopisu, ve kterém McLaren volá po přísném potrestání Red Bullu