Nový šéf srovnává Williams a Mercedes

Nedávný šéf strategie Mercedesu a dnes šéf Williamsu James Vowles popisuje rozdíly mezi oběma týmy.

Štítky: James Vowles Mercedes Williams Zveřejněno 18. 03 2023 — GPF1.cz

Vowles uznává, že rozdíly jsou velké.

“Ano, je to velmi odlišné. Musíte vzít v úvahu, že Mercedes byl dominantní po mnoho let. Má zázemí sahající za hranice snů a tužeb.

Kdo je nový šéf Williamsu James Vowles

To Williams do jisté míry nutně nemá. Měl období své historie, kdy neměl potřebné investice, a to se odráží v budově, ve které jsme. Nicméně to, co vidím mezi oběma organizacemi, je vášeň: touha efektivně se posouvat vpřed a dělat to nejlepší, co umíte, a ta tam zůstává, ať už jste na konci startovního pole nebo vpředu.”

Společnost Williams Racing tento týden oznámila jmenování Frederica Brousseaua provozním ředitelem. Přichází z letectví, kde zodpovídal za motory. Vowles proto srovnává:

“Vůz formule 1 představuje přibližně 15 000 komponentů, které je třeba během několika týdnů sestavit, vyrobit a spojit dohromady. Abyste to mohli řádně provést, potřebujete množství plánování v rámci celé organizace. A právě to je to, co Frederci přináší. Dělal to ve společnosti Pratt & Whitney, pracoval tam přes 20 let, má dobré zkušenosti a dobré znalosti o tom, jak spojit tisíce lidí – v našem případě stovky – v klíčových chvílích. A zejména v rámci rozpočtového stropu: čím efektivněji to dokážete udělat, tím více peněz máte k dispozici na pozdější vývoj vozu.”