Williams si druhého pilota letos nezvolí

Britský tým podle webu Motorsport.com letos nezveřejní, kdo se stane kolegou Lance Strolla v roce 2018. Na oznámení si musíme počkat až do ledna.

Štítky: Williams Zveřejněno 15. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Favoritem na roli týmového kolegy Lance Strolla je aktuálně Sergej Sirotkin. Dalším vážným kandidátem je Robert Kubica. V potaz, byť už jen spíše teoreticky, přichází také Daniil Kvjat, Paul di Resta a Pascal Wehrlein. Přestože zprávy z Ruska tvrdily, že Williams už dnes oznámí Sirotkina, nakonec si fanoušci budou muset ještě nějaký čas počkat.

Williams tvrdí, že rozhodnutí bude záviset pouze na výkonnosti pilotů. Není ale tajemstvím, že Kubica nabídl stáji za angažmá deset milionů dolarů, zatímco Sirotkin o pět milionů více. Právě Felipe Massa, za nějž britská stáj hledá náhradu, tvrdí, že finance jsou pro tým tím nejdůležitějším aspektem při rozhodování. Koneckonců, vloni otec Lance Strolla přispěl částkou pětatřiceti milionů dolarů.

„Cesta týmu je finanční, a to platí i o Kubicovi, takže mě to nepřekvapuje. Ale nevím, co se stane, tým už nesleduji. Moje myšlenky jsou jinde, v tom, co teď dělám, a to už není F1,“ řekl Brazilec, který ale ještě nedávno tvrdil, že ví, kdo jej nahradí.

Diskuse k článku

Napsat komentář