Má už Räikkönen dost role týmové dvojky Ferrari?

Boj o vítězství v závodech a tím pádem i celkový titul. Takové cíle vyhlásil do nadcházející sezony Kimi Räikkönen. Za Finovým prohlášením by se ale dost dobře mohlo skrývat i něco dalšího.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 15. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

V roce 2017 Kimi Räikkönen kryl ve Ferrari záda Sebastianu Vettelovi. V Monaku tým skrze horší strategii nechal vyhrát Vettela před Finem, v Maďarsku zase Räikkönen nemohl na kolegu, který jel s poškozeným vozem, zaútočit, přestože měl lepší rychlost – naopak se musel bránit oběma mercedesům. Právě loajalita vůči týmu je něco, co podle mnohých drží Fina tak dlouho ve Scuderii.

Sezona 2018 by ale mohla přinést změnu. „Chci každý víkend bojovat na čele a o titul,“ hlásá Kimi Räikkönen. Jedná se o klasické PR prohlášení, nebo se Fin plánuje vymanit z role týmové dvojky? Těžko říct.

„Mým cílem je jezdit lépe a bojovat o vítězství a šampionáty. To je to, co chceme jako tým a co chci i jako jezdec,“ tvrdí dále Iceman, který v průběhu uplynulé sezony přiznal, že ne vždy jezdil tak, jak by měl či spíše chtěl.

„Máme schopné lidi, prostředky a skvělé auto. Pokusíme se pracovat stejně jako vždycky a vyhrávat. Nová sezona znamená, že se startuje od nuly, takže doufejme, že se zapojíme do boje. Bude záležet na mnoha věcech, co se stanou během zimy a testů. Na začátku nového roku budeme mít hrubý odhad, kde asi tak budeme. Uvidíme, co se stane v prvních závodech.“

Diskuse k článku

Napsat komentář