Williams o Kubicovi: Snažíme se zjistit, jestli může řídit jako dřív

Williams poprvé veřejně promluvil o testování s Robertem Kubicou. To nenazývá jako rozstřel s Paulem di Restou, údajně druhým vážným adeptem na místo u týmu, o závodní sedačku pro příští rok, ale spíš jako pomoc polskému závodníkovi v zjištění toho, zda může řídit vůz tak jako v minulosti.

Štítky: Paddy Lowe Robert Kubica Williams Zveřejněno 22. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Jak Kubica, tak di Resta absolvovali test na maďarském Hungaroringu s vozem z roku 2014. Williams se však vyhýbá tomu, aby tyto jízdy nazval rozstřelem o sedačku pro příští rok. Adeptů je prý totiž mnohem více. „Je to zcela otevřené, zahrnuje to i Felipeho Massu, který je v našem hodnocení velmi vysoko, a rovněž i piloty, které jsme ve voze ještě netestovali,“ vysvětluje technický šéf týmu Paddy Lowe.

„Je zřejmé, že Robert je na cestě k poznání, zda může vůz řídit na stejné úrovni jako v minulosti. Pomáháme mu to zkoumat, uvidíme, kam nás to zavede. Vlastně proto jsme s ním testovali hned dvakrát (na Silverstone a na Hungaroringu, pozn. red.). S Paulem (di Restou) se to má tak, že je roky naším rezervním jezdcem, a moc toho neodjezdil. Takže jsme chtěli, aby se svezl. Šlo nám jen o vyhodnocení, proto to nenazýváme rozstřelem. Nejezdilo se ani se současnými vozy.“

Podle Lowea je ve hře i Pascal Wehrlein. „Nepotřebujeme ho testovat, protože ve voze sedí každý víkend. Pro tým je nejdůležitější vybrat si takovou jezdeckou sestavu, která bude mít pro rok 2018 největší potenciál. Jsou sice nějaké problémy kolem reklamy a Martini (které požaduje minimální věk pilota 25 let, přičemž Wehrleinovi je jen 23), ale kdyby na to přišlo, jsem si jistý, že by to Martini pochopilo. Tedy to, jak důležité je mít nejlepší jezdecké složení, a nehledět na reklamu.

To bychom zvládli. Takže věk není rozhodujícím faktorem, na který se budeme zaměřovat při volbě nejlepší jezdecké sestavy,“ dodává Paddy Lowe. Ten dále prohlásil, že smysl dává Massovo vyjádření, podle kterého by chtěl mít o své budoucnosti jasno do Grand Prix Brazílie. Williams ale nemůže slíbit, že se tak doopravdy stane.

Mercedes se snaží do Williamsu dostat Pascala Wehrleina

Foto: twitter VVVGamer

Diskuse k článku

Napsat komentář