GP USA: Výhra Hamiltona, Verstappen znovu odveden z pódia

Grand Prix Spojených států amerických nabídla dramatickou podívanou, kterou nakonec opanoval Lewis Hamilton. Ten spolu s Valtterim Bottasem Mercedesu zajistili další triumf v Poháru konstruktérů. Kuriózní situace nastala po dojetí závodu, kdy byl původně třetí Max Verstappen penalizován a znovu odveden ze stupňů vítězů.

1 Štítky: GP USA výsledky Zveřejněno 22. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Nejlépe do závodu odstartoval Sebastian Vettel, který se ještě před první zatáčkou přehnal přes Lewise Hamiltona. Brit však s využitím DRS o pár kol později svoji pozici získal nazpátek. Krásný souboj v úvodu sváděli Daniel Ricciardo s Valtterim Bottasem, Australana ale brzy potkaly technické problémy, které jeho boj ukončily.

Po prvních zastávkách se Vettel dostal těsně za Hamiltona, ten ale opět začal ujíždět. Verstappen díky startu na tvrdší sadě zajel do boxů až později. Právě on pořádně okořenil druhou půlku závodu. Rozhodl se totiž pro strategii dvou zastávek u mechaniků, ke které strhl i Sebastiana Vettela a na drama bylo zaděláno. Na čele tak jel Hamilton před Bottasem a Räikkönenem (všichni na jedné zastávce). Skupinku doháněli Vettel s Verstappenem.

Räikkönen se posléze dostal před Bottase, kterého zdolali i Vettel a Verstappen a Fin si zajel pro nové pneumatiky. Vettel posléze předjel i Räikkönena, který hlásil blíže nespecifikované problémy s vozem. V posledním kole se pak před Icemana dostal i Max Verstappen na třetí místo. Podle komisařů si ale zkrátil trať, a tak přišel trest a pád na čtvrté místo. Nizozemec byl po loňské GP Mexika už podruhé odveden ze stupňů vítězů. Vítězstvím Lewise Hamiltona si Mercedes zajistil Pohár konstruktérů.

Výsledky Grand Prix USA:DMxSiGBW0AEBydj

Podrobný průběh závodu (kliknout na záložku Všechno):

Diskuse k článku

Napsat komentář