Situace u Red Bullu: jeden rozezlený na auto, druhý na špatný výkon

Daniel Ricciardo ani Max Verstappen nebyli se sobotním vystoupením spokojení. Avšak z diametrálně odlišných důvodů. Australan žehral na špatné nastavení auta. Nizozemec na druhou stranu na svůj špatný výkon.

Štítky: GP USA Red Bull Zveřejněno 22. 10 2017 — Josef Nekvinda

Po předchozích, až lehce překvapivých výsledcích, kdy Red Bull vážně ohrožoval Mercedes spolu s Ferrari, přišlo v Austinu zase lehké procitnutí. V kvalifikaci to nestačilo na lepší než čtvrté místo zásluhou Daniela Ricciarda, který později namítl, že lépe už to zkrátka nešlo. Dle jeho slov už se auto o moc vylepšit nedalo.

„Celý víkend jsme hledali a zkoušeli se dostat na nastavení, se kterým jsme byli tak spokojení. Vítr byl skutečně silný a to byl jeden z faktorů. Trať je o něco hrbolatější, než byla vloni. Na jízdě a pár věcech na autě jsem cítil, že to nešlo udělat lépe. Nakonec jsme si to trochu vyčítali v kvalifikaci. Poslední pokus byl dobrý, jenomže stále tam zdaleka nejsme. Čtyři desetiny sekundy být za pole position není špatné. Potřebné kroky jsme udělali a pár desetin ztráty na Vettela není špatné,“ uvedl Ricciardo.

„Každý v padoku si myslel, že budeme stíhat tempu, ale já měl za to, že auto je příšerné. Spíš jsem si myslel, že jsme pomalí a všichni okolo si to nemysleli. Auto může být mnohem lepší. Pocit z dobře vyváženého auta v průběhu víkendu jsem neměl. Samozřejmě jednou z příčin byl ten vítr,“ dodal Australan.

Ferrari v kvalifikaci bylo blíž čelu, než čekalo

Druhý z pilotů Red Bullu, Max Verstappen, byl v hodnocení velmi přísný. Své vystoupení označil za jedno z nejhorších. Není divu, v posledním měřeném pokusu učinil dvě chyby, kvůli kterým se vypoklonkoval z lepších pozic pro start.

„Udělal jsem dvě chyby. Takhle jednoduché to je. Bylo to opravdu špatné kolo. Vítr nemůže být výmluvou, podmínky byly pro všechny stejné. Kvalifikace v průběhu celého roku byly vážně dobré a i zdálo se, že tomu tak bude i dnes. Když ale uděláte dvě fatální chyby v takovýchto zatáčkách, nemůžete očekávat dobré kolo.

Stále jsem však překvapený, jak blízko jsem byl třetímu místu. Když se na to dívám, možná bylo ve hře i něco víc než třetí místo. Dle mého jsem klidně mohl bojovat s Vettelem o druhou příčku. Po kvalifikaci jsem byl na sebe pořádně naštvaný, snad poprvé tenhle rok,“ popisoval svůj nezdar Verstappen.

Ten v neděli navíc klesne o patnáct míst za nasazení nových komponent pohonné jednotky. S ohledem na to, se Verstappen do závěrečné části kvalifikace probil na super-měkké sadě pneumatik a pojede tedy jinou závodní strategii. I proto mladá hvězda doufá ve slibný výsledek.

Diskuse k článku

Napsat komentář