Red Bull bude pod tlakem Ferrari dělat chyby

Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur věří, že výrazný úspěch Carlose Sainze ve Velké ceně Austrálie je důkazem toho, že Italové dokáží dostat Red Bull "pod tlak", pokud tým funguje hladce.

Štítky: Ferrari Red Bull Zveřejněno 27. 03 2024 — GPF1.cz

Podobně jako v loňské Velké ceně Singapuru ukončil Sainz vítěznou sérii Maxe Verstappena, která před minulým víkendem na melbournském okruhu Albert Park čítala devět závodů. Přestože Sainz pouhých 16 dní před závodem podstoupil operaci slepého střeva, předvedl svůj životní výkon a dovedl Ferrari do cíle k prvnímu double od Velké ceny Bahrajnu 2022.

Verstappen odstoupil spektakulárním způsobem po problému s brzdami, zatímco Sergio Perez si zajistil nevýrazné páté místo.


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Tým z Maranella předváděl po celý víkend ohromující tempo, zatímco Red Bull poprvé ukázal opravdové záblesky toho, že je k poražení. Není překvapením, že Ferrari roste sebevědomí.

“Sebevědomí je pro nás součástí obrovských výsledků,” řekl Vasseur vybraným. “A myslím, že v posledním měsíci si sebevědomí budujeme, ale to už bylo v poslední části loňské sezony. A tento víkend je podle mě dobrým důkazem toho, že když se nám daří všechno dohromady, a nejsem si jistý, že se nám to bude dařit každý víkend, ale když se nám daří všechno dohromady, dokážeme je dostat trochu pod tlak.

A právě když jsou pod tlakem, udělají chyby, to znamená, že v tomto směru musíme pokračovat.”

Po skvělém výkonu v Melbourne ztrácí Ferrari v šampionátu konstruktérů na Red Bull pouhé čtyři body. Vůz SF24 je zjevně lepší než jeho předchůdce, protože se svým balíkem si Ferrari rozumí už od předsezónních testů. Vasseur dodal:

“Jsme si mnohem, mnohem jistější tím, že podobné závody zvládneme, protože od prvního kola prvního dne jsme tam byli s výkonem a šlo to docela hladce. Takže právě v této situaci budeme mít na neděli nejlepší auto.”