Wehrlein: Dlouho jsem se ani nemohl hýbat

Německý závodník vynechal velké ceny v Austrálii a v Číně, na okruhu Sakhir v Bahrajnu se však vrátí do kokpitu vozu týmu Sauber.

2 Štítky: Pascal Wehrlein Sauber Zveřejněno 14. 04 2017 — Pavel Fabry

Pascal Wehrlein reagoval na kritická slova některých ostatních závodníků, kteří neměli příliš porozumění, proč Němec nestartoval v úvodních dvou závodech sezony 2017. Wehrlein se v lednu zranil během havárie při Závodě šampionů. Vynechal proto první sérii předsezonních testů, druhou už však absolvoval. V australském Melbourne nastoupil k pátečním trénikům, po nich se však rozhodl z víkendu odstoupit. Nezávodil nakonec ani před týdnem v Šanghaji.

„Je mi jedno, co ostatní říkají, protože oni neznají moji situaci,“ řekl Wehrlein v reakci na slova, že v Austrálii a Číně závodit měl, neboť řízení letošních monopostů by pro něj bylo nejlepším způsobem, jak se udržet v kondici.

„A ještě komentovali moji situaci. Myslím, že to z mé strany bylo správné rozhodnutí, cítili jsme to tak společně s Monishou (Kaltenborn) a Totem (Wolffem). Co si myslí ostatní jezdci, to je jejich věc. Když nevíte, jaká zranění někdo měl, neměli byste ho kritizovat. Je to poměrně jednoduché.

To zranění nebylo nic extra vážného, protože teď už jsem v pohodě, ale kdyby šlo jen o nějakou bolest svalů nebo něco takového, myslíte si, že by u Sauberu nebo Mercedesu souhlasili, abych nejel? Slyšel jsem nějaké negativní komentáře. To mi ale nevadí.“

Wehrlein se dlouhou dobu nemohl hýbat

Teprve nedávno vyšlo najevo, jaký rozsah skutečně měla zranění, která si Wehrlein při havárii v Závodu šampionů, kde otočil svoji závodní tříkolku vzhůru nohama.

„Zlomil jsem si tři obratle hrudní páteře. Pár jsem si jich pohmoždil, ale tři byly zlomené. Po lékařské stránce je vše v pořádku, jde jen o to, že ty okolní svaly ochably. Když člověk pár týdnů nemůže sportovat, (je to tak), ale zároveň se docela rychle zase vypracovávají. Vidím to celkem pozitivně.

Docela dlouho jsem se nemohl hýbat a také jsem byl samozřejmě omezený ve svém tréninku. Ztratil jsem spoustu svalů, takže na to jsem se zaměřoval především, abych ty svaly zase vypracoval.“

Wehrlein během své přípravy spolupracoval s Erwinem Gollnerem, známým především pro svůj dlouhý pracovní vztah s šampionem z roku 1997 Jacquesem Villeneuvem. Německý závodník je přesvědčen, že v Bahrajnu už bude naprosto v pořádku.

„Je to můj první letošní závod a obvykle to chodí tak, že čím víc závodů odjedete, tím snazší to pak je. Jinak si ale myslím, že budu v autě v pohodě. Nic mě nebolí, to je to hlavní. Trať je navíc poměrně plochá, není na ní moc hrbolů. Je jen trochu horko, ale jinak je to v pořádku.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Wehrlein: Dlouho jsem se ani nemohl hýbat”

  1. Honza napsal:

    A testy v Barcelone zajel i kdyz se nemohl hybat?

  2. krakra napsal:

    Tak se ani nemohl hýbat, zajímavé že to říká až teď.

Napsat komentář