Bývalá Alfa Romeo firmy Sauber, budoucí Audi, si bude říkat “Stake F1 Team”

Tým Formule 1 pod vedením Sauberu, který dříve působil jako Alfa Romeo, oficiálně představil svou novou identitu "Stake F1 Team" před sezónou F1 2024.

Štítky: Audi Sauber Stake Zveřejněno 1. 01 2024 — GPF1.cz

Sázková, zábavní a lifestylová značka Stake posílila svou angažovanost poté, co se v roce 2023 připojila k tehdejšímu týmu pod značkou Alfa Romeo jako titulární sponzor, a nyní bude po dva roky oficiálním názvem týmu, než se z něj stane Audi. Zároveň oznámila, že 5. února v Londýně představí svůj vůz F1 pro rok 2024.

Audi je v procesu převzetí toho, co je nyní Stake, než v roce 2026 vstoupí do F1 jako výrobce s vlastním týmem a motorem. Na začátku roku 2023 koupil menšinový podíl v týmu a v průběhu příštího roku jej hodlá navýšit na 50 % a poté na 75 %. Zatímco se však Audi připravuje na rok 2026 a stávající smlouva Sauberu s Ferrari na motory vyprší až na konci roku 2025, Sauber uzavřel nové smlouvy o jmenných právech na následující roky.

V posledních několika sezónách jezdil pod jménem Alfa Romeo, nejprve jen ve formě titulárního sponzoringu v roce 2018, poté prodal název týmu a podvozku italskému výrobci od roku 2019 až do konce roku 2023. Minulý měsíc se objevil na oficiálním seznamu přihlášek FIA pod názvem Stake F1 Team Kick Sauber a jeho podvozek nese označení Kick Sauber C44, ale jako hlavní název bude používat Stake F1 Team.

Nově vznikající streamovací platforma Kick.com – která má mezi svými sponzory i společnost Stake – byla v minulé sezóně dalším titulárním partnerem týmu Sauber a měla hlavní značku na závodech v zemích, kde je reklama na hazardní hry omezena.

Ukončení smlouvy s Alfou Romeo mohlo vést k obnovení jména Sauber, pod kterým tým fungoval až do převzetí BMW v roce 2006 a poté po odchodu BMW od roku 2010 až do spojení s Alfou. Místo toho představuje jeho rebranding vědomý odklon od éry Sauberu a plné přijetí Stake jako jeho nového oficiálního názvu. V oznámení o změně značky Stake se uvádí, že to znamená “začátek zcela nové, dynamické a vzrušující éry – éry, která se vymyká konvenčnímu pojetí sportovního a zábavního sponzoringu. Jejím cílem je nově definovat marketingové aktivace vzrušujícím způsobem, nenechat žádnou tradici nedotčenou a zpochybnit status quo. V tomto inovativním přístupu je vzrušení novou měnou pro to, co slibuje, že bude jedním z nejzajímavějších týmů v síti.”

Spoluzakladatel společnosti Stake Edward Craven dodal:

“Poháněni hlubokou vášní pro rychlost, inovace a posouvání hranic máme nyní ideální pozici k tomu, abychom od roku 2024 a dále posunuli tým do nebývalých výšin. Nadcházející roky budou vzrušující jízdou s několika ohromujícími plánovanými akcemi, které nově definují vzrušení na trati i mimo ni. Takže se připravte a zůstaňte naladěni, protože tým Stake F1 se řítí vstříc vzrušující budoucnosti.”

Investice do názvu týmu má podpořit to, co je nyní přechodnou sezónou Stake, když se připravuje na transformaci Audi, která bude vyžadovat jasný krok v konkurenceschopnosti. Dokud Audi nepřevezme většinovou kontrolu nad týmem, existují omezení, pokud jde o to, kolik a kam bude investovat – což znamená, že dohody, jako je tato, jsou důležité pro podporu financování zlepšení zázemí, personálu a vývoje vozů.