O titulu rozhoduje rychlost vývoje auta, nikoli talent jezdce

Svěříte-li komukoli v padoku rychlé auto, bude vynikat. To je teze Maxe Verstappena, kterého tak trochu mrzí, že o titulu nerozhoduje míra talentu.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 14. 04 2017 — Josef Nekvinda

Bude to těsné, proslýchá se ze všech možných stran. Řeč je pochopitelně o bitvě o letošní titul mistra světa F1. Red Bull měl patřit mezi jednoho z aspirantů, i když bylo patrné, že útočit bude spíše zpoza týmu Mercedesu. Úvodní závody ale prozatím představují jiný scénář. S Ferrari a Mercedesem vpředu.

A jestliže panoval právě mezi těmito týmy a Red Bullem rozdíl na počátku sezony, bude pro stáj nápojového giganta těžké ho odmazat. Svými slovy to potvrzuje i Max Verstappen. Ústředními postavami podle něho proto budou Lewis Hamilton a Sebastian Vettel, přičemž o tom, kdo nakonec titul získá nerozhodne míra talentu pilota, nýbrž množství vývoje na jejich vozech.

Dva závody jsou minulostí a Hamilton se společně s Vettelem dělí o vedení v šampionátu za vítězství a druhé místo. „Každý může vypadat silně, když má k dispozici dobré auto,“ přemítá právě Verstappen. „Nevím, kdo z nich dvou vyhraje. Oba jsou velmi rychlí, ale o tom, kdo vystoupá na vrchol, bude rozhodovat vývoj auta. Ale každý tady v padoku by vypadal silně, kdybyste mu dali nejrychlejší auto,“ naráží Nizozemec na to současnou formu svého týmu.

Pilot ve službách Red Bullu zároveň doufá, že se jeho týmu nakonec podaří zacelit mezeru na Mercedes a Ferrari. Záležet v tomto okamžiku bude i na tom, nakolik se podaří inovovat pohonnou jednotku, za níž stojí Renault.

„Auta jsou stále téměř nová, takže zlepšení mohou být výraznější, než tomu bývalo v minulých letech, kdy jste vyčerpali prostor pro inovace. Potřebujeme se trochu zlepšit i po motorické stránce. V tento moment je to kousek od obojího. V Bahrajnu to myslím bude podobné. Nevím, možná že na konci závodu to namísto 40 sekund bude 38 nebo taky 42. Nemyslím si ale, že bude patrný nějaký velký rozdíl,“ prohlásil dále Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář