Alonso vynechá GP Monaka, zúčastní se Indy 500!

S doslova šokujícím oznámením přišel během středečního odpoledne pilot McLarenu Fernando Alonso. Ten totiž letos vynechá Velkou cenu Monaka F1, aby si „odskočil“ do série amerických formulí IndyCar, kde se zúčastní slavného závodu 500 mil Indianapolis.

4 Štítky: Fernando Alonso GP Monaka IndyCar Zveřejněno 13. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

S ohledem na špatný výkon motoru Honda má McLaren letos největší šance na úspěch právě na tratích, jako je ta v Monaku. I přesto se ale Alonso závodu nezúčastní. „Závod v Monaku jsem vyhrál dvakrát. Jednou z mých ambicí je vyhrát Triple Crown (zvítězit v Monaku, Indianapolis a Le Mans). To se zatím povedlo jen jednomu jezdci v historii: Grahamu Hillovi,“ popisuje Alonso.

Je to velká výzva, ale jsem odhodlán. Nevím, kdy budu závodit v Le Mans, ale jednoho dne ano. Je mi teprve pětatřicet, mám spoustu času,“ říká dále Španěl, který započne testovací program s vozem IndyCar po Grand Prix Španělska.

„Do Indianapolis poletím hned z Barcelony, kde si vyzkouším vůz McLaren-Honda-Andretti. Doufám, že každý den najedu spoustu mílí. Vím, jak jsou kluci z týmu Adretti Autosport dobří. Budu hrdý na to, že s nimi mohu závodit.“

U příležitosti Alonsova startu bude vůz týmu Andretti Autosport vyveden v oranžové barvě, která je historicky spjata s McLarenem. Bude se přitom jedna o první Španělovu zkušenost s oválovým závoděním.

„Indy 500 je jeden z nejslavnějších závodů na světě. Vyrovná se mu jen 24 hodin Le Mans nebo Velká cena Monaka. Samozřejmě lituji, že letos nebudu v Monaku závodit. Ale bude to jediný podnik, ve kterém pro sezonu 2017 budu chybět. V Kanadě budu zase normálně závodit.

Ve voze IndyCar jsem ještě nikdy nezávodil, stejně tak jsem nejel na oválu. Jsem si ale jistý, že se s tím rychle vypořádám. Viděl jsem v televizi hodně závodů IndyCar. Je jasné, že závodění bok po boku v rychlosti kolem 220 mil vyžaduje velkou preciznost,“ je si vědom Fernando Alonso.

Náhradním pilotem McLarenu je Jenson Button, ale tým pravé jméno náhradníka teprve oznámí.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Alonso vynechá GP Monaka, zúčastní se Indy 500!”

 1. INF_11 napsal:

  Tak to čumím a fandím mu 🙂 Odvážný počin

 2. jurda46 napsal:

  Náhradou by měl být Jenson Button

 3. Lukáš Štěrovský napsal:

  Teoreticky je rezervní jezdec Jenson Button. :))

  villonso:
  Kdo jej nahradí? Giovinazzi? Maldonado?

 4. villonso napsal:

  Kdo jej nahradí? Giovinazzi? Maldonado?

Napsat komentář