Audi upozorňuje: Finální auto budeme mít až v roce 2027

Technický ředitel Sauberu ve formuli 1 James Key tvrdí, že tým 'Audi' bude "finálním produktem" až v roce 2027, tedy ve druhém roce pod plnou identitou Audi.

Štítky: 2027 Audi Sauber Stake Zveřejněno 5. 01 2024 — GPF1.cz

Organizace Hinwil, která bude pod hlavičkou Stake F1 fungovat dvě přechodné sezóny před vstupem německého výrobce, se v současné době rozšiřuje s dalšími zaměstnanci a vylepšuje se její zázemí. Key, který nastoupil v září, však připouští, že práce nebudou dokončeny včas před vstupem Audi podle nových pravidel v roce 2026.

“Pokud jde o další kroky, existuje velmi významný a dobře zdokumentovaný plán,” řekl na dotaz časopisu Autosport ohledně situace týmu. “Už podle něj jednáme. A přilákat do týmu všechny správné talenty, které se připojí k velmi dobrým talentům, které už v týmu jsou, je samozřejmě prioritou, na které v pozadí usilovně pracujeme. Na některé lidi musíme kvůli konkurenčním doložkám čekat. Takže jsme si toho vědomi. Určitě nás to nebrzdí, spoustu věcí můžeme udělat už teď bez dalších lidí a tak dále.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Ale nakonec, abychom dosáhli našich cílů, musíme expandovat ve všech klíčových oblastech, a to vlastně ve všech oblastech. Všude se musí udělat krok vpřed bez ohledu na to, kde se v tomto procesu nacházíme. Takže to je krátkodobá ambice, přesně to, co nyní děláme, úzce na tom spolupracujeme s Andreasem [Seidlem] pro ’24, stejně jako do budoucna. A pak uvidíme, jak se nám bude dařit.

Myslím, že nakonec pravděpodobně budeme mít finální produkt, o který usilujeme, až v roce 2027, protože je toho hodně, co je třeba udělat. Ale s blížícím se rokem 26 budeme v mnohem lepší kondici. A to nám dá příležitost udělat krok vpřed, který potřebujeme.”

Key, který si užil dřívější působení v Sauberu v letech 2010-12, trvá na tom, že má dobrý základ, na kterém může stavět.

“Tým roste, je to vlastně velmi mladý tým, přestože se teď v Sauberu cítím velmi starý,” řekl. “Když jsem do něj předtím nastoupil, cítil jsem se docela mladý! Ale tým stále roste. Myslím, že období stability, které má se současným hlavním akcionářem, je pro něj skutečně velmi dobré. A za těchto podmínek dokázala růst. A nyní ji samozřejmě čekají vzrušující kroky i do budoucna, a to ve velmi blízké budoucnosti. Myslím, že hodně z toho je tak trochu konsolidace toho, co má. Myslím, že když jsem teď relativně novým členem týmu, vidíte, kde je potenciál, tak nějak poznáte, že je tam mezera, kterou můžeme docela snadno zaplnit díky talentům, které v týmu máme, nebo díky zázemí, které už v týmu máme.”