Hülkenberg oficiálně patří Audi

Nico Hülkenberg bude v příští sezóně Formule 1 a v dalších letech závodit za tým Stake F1 KICK Sauber. Německý závodník podepsal víceletou smlouvu a v roce 2026 se stane prvním jezdcem týmu Audi, který vstoupí do nejvyšší třídy motorsportu.

Štítky: Audi Nico Hülkenberg Sauber Zveřejněno 26. 04 2024 — GPF1.cz

Se zkušenostmi z více než 200 závodů F1 je Nico důležitým stavebním kamenem pro další úspěšný rozvoj týmu. Souběžně se svými závazky pro tým Stake F1 KICK Sauber v sezóně 2025 se bude úzce podílet na vývoji prvního vozu Audi F1 pro rok 2026.

„Jsme velmi rádi, že můžeme Nica od roku 2025 opět přivítat zde v Hinwilu a že s ním budeme moci soutěžit ve Formuli 1. Díky své rychlosti, zkušenostem a odhodlání pracovat v týmu bude důležitou součástí proměny našeho týmu – a projektu Audi F1,“ řekl Andreas Seidl, generální ředitel Sauber Motorsport AG a zároveň generální ředitel budoucího továrního týmu Audi F1. „Od samého počátku byl velký oboustranný zájem vybudovat něco dlouhodobého společně. Nico je silná osobnost a jeho přínos na profesionální i osobní úrovni nám pomůže dosáhnout pokroku jak při vývoji vozu, tak při budování týmu.“

Podcast s Romanem Staňkem: Zdaleka nejen o australském triumfu

Nico Hülkenberg je jedním z nejúspěšnějších jezdců Formule 1 a opakovaně prokázal, že se dokáže rychle etablovat v novém prostředí a odhodlaně se vypořádat s novými výzvami. Toto není jeho první setkání s týmem. „Vracím se do týmu, se kterým jsem spolupracoval už v roce 2013, a na silného týmového ducha ve Švýcarsku mám hezké vzpomínky,“ řekl závodník z Emmerich-am-Rheinu. „Vyhlídka na to, že budu závodit za Audi, je něco výjimečného. Když do Formule 1 vstoupí německý výrobce s takovým odhodláním, je to jedinečná příležitost. Reprezentovat tovární tým takové značky s pohonnou jednotkou vyrobenou v Německu je pro mě velkou ctí.“

Díky čtyřem titulům v letech 2005 až 2009 v nejdůležitějších juniorských kategoriích jednosedadlových vozů Nico brzy prokázal svůj talent. V roce 2008 na sebe upoutal pozornost během testovacích jízd ve Formuli 1 a poté v roce 2010 debutoval a následně se zúčastnil více než 200 závodů za sedm různých týmů Formule 1. Pro jeho generaci jezdců neobvyklým krokem bylo, že Nico během probíhající sezony Formule 1 startoval také ve vytrvalostním mistrovství světa FIA (WEC), kde v roce 2015 při svém debutu vyhrál závod 24 hodin Le Mans. Jeho tehdejší šéf týmu: Andreas Seidl. Vše je připraveno k opětovnému setkání.

AUDI AG svým březnovým rozhodnutím plně převzít skupinu Sauber nastavila důležitý kurz pro svůj ohlášený vstup do F1 v roce 2026 – a urychluje tak transformaci Sauberu na tovární tým. Jako generální ředitel budoucího továrního týmu Audi Formule 1 je Andreas Seidl pověřen provozní realizací. Oliver Hoffmann má ve své nové funkci hlavního zástupce představenstva Audi celkovou odpovědnost za program Formule 1. V této funkci předsedá představenstvům všech společností Sauber a také schůzi akcionářů společnosti Audi Formula Racing GmbH, která je zodpovědná za vývoj pohonné jednotky v závodě v Neuburgu.