Vyhrožuje odchodem z F1, protože chce více peněz, utahuje si Russell z Verstappena

George Russell si vystřelil z Maxe Verstappena, když ten začal vyhrožovat odchodem z F1, pokud se bude počet závodů nadále zvyšovat.

Štítky: 2024 George Russell Max Verstappen Zveřejněno 6. 07 2023 — GPF1.cz

Verstappen, který opakovaně vyjádřil svou nespokojenost se změnami formátu sprintů a přidáváním dalších závodů do kalendáře, připustil, že by mohl po skončení své současné smlouvy – kdy mu bude pouhých 31 let – ukončit kariéru. Před víkendovou Velkou cenou Velké Británie Verstappen médiím řekl, že si myslí, že rekordní kalendář zahrnující 24 závodů v příští sezoně je pro mě “příliš mnoho”.

“Myslím, že fňuká, protože chce víc peněz!” smál se Verstappenův soupeř George Russell, když byl dotázán o komentář na Verstappenovy názory. “Je nejlépe placený na tomto startovním roštu a právem za to, čeho dosáhl, ale i tak si myslím, že je to všechno jeho velká taktika, ta hrozba odchodu do důchodu. Doufám, že to neudělá, doufám, že zůstane tak dlouho jako já, protože chci bojovat proti nejlepším jezdcům na světě.

Momentálně bojuji s Lewisem hlava nehlava a chci to dělat i s Maxem a Charlesem atd. a myslím, že jsme v současné době jako sport v opravdu skvělé situaci.”

Russell z Mercedesu řekl, že nemá problém s dalším rozšiřováním kalendáře, pokud se sníží nezávodní závazky některých jezdců.

“Je to náročné, nemůžeme stále přidávat další závazky, další závody, musí nastat bod, kdy když někde něco přidáte, něco musíte ubrat,” řekl. “Možná v tuto chvíli jen přidáváme další závody a nemáme méně závazků, takže prostě pracujete přesčas.  Jsem si jistý, že je to stejné i v Red Bullu, ale kdybychom neměli žádné další závazky, určitě bychom byli rádi, kdybychom mohli závodit každý víkend.”

Russell dodal: “Maxovy poznámky slyším pořád, ale já dělám to, co mě baví, a do jisté míry skoro čím víc, tím líp. “Jsme ti nejšťastnější a nejprivilegovanější lidé na světě, že můžeme být jezdci F1. Samozřejmě je s tím spojeno obrovské množství událostí a spousta věcí.

Klidně bych absolvoval více závodů, ale měl bych méně závazků mimo závodní víkend. Vím, že samozřejmě Red Bull na nich asi dost tvrdě pracuje z marketingového hlediska.”