Verstappen má ze zlepšení McLarenu respekt

Max Verstappen uznal, že Lando Norris si zasloužil vyhrát Velkou cenu Miami.

Štítky: Lando Norris Max Verstappen Zveřejněno 6. 05 2024 — GPF1.cz

Norris, který po celou dobu prokazoval vysoké tempo, využil vhodného safety caru, aby zajel do boxů, objevil se v čele a po restartu si vedení už nenechal vzít.

Po restartu pak Verstappenovi dokonce dojel, a na 110. pokus zaznamenal první vítězství ve velké ceně, což je 309. vítězství britského jezdce v F1, neboť se stal 21. jezdcem, kterému se to podařilo. Verstappen skončil poprvé po více než roce druhý, naposledy se mu to povedlo při Velké ceně Ázerbájdžánu 2023, ale uznal, že jezdec McLarenu si vítězství zasloužil.

“Chci říct, někdy vyhraješ, někdy prohraješ, a myslím, že jsme na to v závodění všichni zvyklí,” vysvětlil Verstappen. “Dnes to bylo prostě trochu zrádné a na střední sadě pneumatik jsem se necítil fantasticky, necítil jsem se tak, jak bych měl, a jakmile jsme udělali zastávku v boxech, slyšel jsem, jaké časy na kolo McLaren zajíždí, a řekl jsem si: “Páni, to je docela rychlé.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

Jakmile zajeli do boxů pro tvrdé pneumatiky, měli prostě větší tempo a Lando letěl. V té fázi to pro nás bylo neuvěřitelně těžké. Ale pokud je špatný den být na druhém místě, beru to a jsem rád za Landa. Dlouho na to čekal a nebude to jeho poslední vítězství, takže si to určitě zaslouží.

Přestože Verstappen obsadil první místo v tréninku, sprintovém rozstřelu, sprintu i v kvalifikaci na velkou cenu, stěžoval si na vyvážení svého vozu RB20 po celý víkend, a to i během závodu. Problém popsal jako nedotáčivost i přetáčivost zároveň.

“McLaren přišel s vylepšením a určitě to vypadá, že funguje, takže z naší strany máme ještě trochu práce,” řekl. “Měl jsem nedotáčivost, přetáčivost a velmi nízkou přilnavost na všech čtyřech kolech, je to něco, co musíme pochopit. Rozhodně to nebyl náš nejsilnější víkend z hlediska závodního tempa, ale budeme to analyzovat a pokusíme se vrátit silnější.”