Mercedes láká Verstappena na velké peníze

Podle četných zpráv Mercedes chystá přestup Maxe Verstappena a jednání mezi oběma tábory se prý chystají na Velkou cenu Miami.

Štítky: Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 29. 04 2024 — GPF1.cz

Zákulisní zprávy hovoří o tom, že Max Verstappen dostane lákavou nabídku na odchod z Red Bullu. Předpokládá se, že Mercedes se snaží získat nizozemského jezdce poté, co Toto Wolff v posledních týdnech pronesl nespočet komentářů o tom, že by Verstappena rád přivedl do svého týmu.

Pokud by se to potvrdilo, nabídl by tým z Brackley trojnásobnému šampionovi F1 smlouvu ve spekulované hodnotě 150 milionů eur ročně včetně bonusů – to tvrdí OE24 a F1 Insider.

Jednání prý začnou již tento týden při Velké ceně Miami.

Po několika bouřlivých měsících, které Red Bull zažil, tyto zvěsti nijak neutiší přetrvávající nejistotu, která tým obklopuje.


Čtěte v online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


Vnitřní rozbroje, které jsou důsledkem nyní odmítnutých obvinění vznesených proti šéfovi týmu Christianu Hornerovi, a následný boj o moc, který zřejmě vyvolaly, jsou pravděpodobně jádrem nedávných spekulací, že technický ředitel a legendární konstruktér F1 Adrian Newey chce opustit tým z Milton Keynes.

Verstappen má sice smlouvu do konce sezóny 2028, ale ve smlouvě je údajně klauzule o přerušení, která mu umožní odejít, pokud tým opustí i poradce firmy Helmut Marko. Je známo, že Nizozemec má s 81letým Rakušanem silný vztah.

Pokud by ho tedy Mercedes chtěl od Red Bullu předčasně vykoupit, mohl by Marko přijít jako součást dohody – což se také v zákulisí naznačovalo.

Předpokládá se, že mnohostranná a vyvíjející se situace vedla k nejistotě ve “Verstappenově táboře”, k níž se přidaly obavy o schopnost Red Bullu pokračovat v dominanci v F1 i v dalším cyklu předpisů pro pohonné jednotky a podvozky na začátku roku 2026. A právě tyto nejistoty se snaží využít Mercedes.