Komu Hamilton předpovídá zářnou budoucnost

Před domácí Velkou cenou Velké Británie se Lewis Hamilton vyjádřil ke svým dvěma krajanům. Poznatky před víkendem přidali i George Russell a Toto Wolff.

Štítky: George Russell Lando Norris Lewis Hamilton Zveřejněno 6. 07 2023 — Petr Horák

Ještě před 5 lety byl jediným Britem ve Formuli 1 Lewis Hamilton. O rok později však debutovali George Russell a Lando Norris a tato trojice se tak už chystá na domácí závod.

“Není to ani tak o předání žezla, ale spíš o tom, že očividně máme v Británii další skvělé jezdce. Fanoušci budou mít vždy komu fandit, protože tady vychováváme dobré piloty,” řekl Hamilton. Dále vyzdvihl své dva krajany: “George a Lando jsou nesmírně talentovaní a mají před sebou skvělou budoucnost. Je zvláštní, že jsou vlastně tak mladí. Landovi je 23 a závodí už spoustu let. S nadšením budu sledovat jejich cestu a kam až se dostanou.”

Lando Norris se nechal slyšet, že letos se s Hamiltonem lépe poznali a jejich vztah se zlepšuje. “Mám k němu obrovský respekt, je úžasné co v F1 dokázal. On je zčásti důvodem, proč jsem pilotem F1, takže je zvláštní si uvědomit, že teď závodím proti němu,” řekl o sedminásobném šampionovi Lando.

Mercedesu to v Rakousku nejelo, sedmé a osmé místo je zklamání. George Russell doufá, že to bylo zapříčiněno konkrétním okruhem. K výkonnosti vozu W14 řekl: “Určitě na to přijdeme, máme stejné auto jako v Barceloně, kde jsme byli rychlí. Mění se jen pneumatiky, ty musíme pochopit. Auto se chovalo o trochu hůře, ale časy byly výrazně pomalejší, takže tomu musíme porozumět. Upgrady jsou kroky správným směrem, ale záleží na okruhu. V Kanadě a Barceloně nám to jelo, v Rakousku jsme byli pomalí. Ale myslím, že Silverstone nám bude více sedět, je podobný Barceloně.”

Mercedes veze na britský okruh další balík vylepšení. Toto Wolff doufá, že se s novými díly podaří rychle zapomenout na nepovedený víkend ve Spielbergu. “Nějaké body jsme získali, ale rychlost nebyla dobrá. Pole za Red Bullem je velmi těsné a každý víkend se mění pořadí. V Rakousku jsme na to doplatili my, ale teď na to můžeme hned zareagovat,” zhodnotil Wolff ještě výkony na Red Bull Ringu.

“Tým tvrdě pracoval, abychom analyzovali naše výkony a poučili se z nich. Chceme znovu zachytit ten dobrý trend, který jsme měli v předcházejících závodech. S těmi vylepšeními a řešeními pro Silverstone je důvod k optimismu, ale nechceme se unáhlit. Soustředíme se na práci, na maximalizaci potenciálu auta a uvidíme, na co nám to bude stačit,” řekl šéf Mercedesu před Velkou cenou Velké Británie.