S Neweym chtějí Red Bull opustit další, včetně Verstappena

Bývalý pilot Formule 1 Ralf Schumacher se domnívá, že Max Verstappen v blízké budoucnosti "určitě" opustí Red Bull.

Štítky: Adrian Newey Max Verstappen Zveřejněno 2. 05 2024 — GPF1.cz

Začátkem tohoto týdne Red Bull potvrdil, že se v prvním čtvrtletí roku 2025 rozloučí s hlavním technickým ředitelem Adrianem Neweyem, přičemž Brit se ve zbývajícím čase v týmu zaměří na projekt hyperautomobilu RB17. Neweyho odchod bude pro Red Bull ranou, protože 65letý designér je všeobecně považován za jednoho z nejlepších konstruktérů vozů v historii F1.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

Verstappen byl s odchodem z Red Bullu spojován od začátku roku poté, co jeho otec Jos veřejně kritizoval šéfa týmu Christiana Hornera uprostřed mocenského boje mezi thajskou a rakouskou částí společnosti.

Šéf Mercedesu Toto Wolff vyjádřil přání podepsat Verstappena, protože loví náhradu za Lewise Hamiltona před jeho přesunem do Ferrari.

V rozhovoru pro německou televizi Sky Schumacher vyjádřil přesvědčení, že Verstappen se chce s Red Bullem rozloučit.

“Myslím si, že má i jiné možnosti,” řekl. “V paddocku už slyšíte historky o tom, že mluví s jinými. Otázkou je, jestli se to stane příští rok, nebo přespříští, ale pro mě je jisté, že chce odejít.”

Neweyho další kariérní postup zatím není znám, nicméně se objevily informace, že Brit jedná s Ferrari. Schumacher prohlásil, že vedle Neweyho chtějí odejít i inženýři, a vyjádřil smutek nad tím, že se tým po smrti zakladatele Dietricha Mateschitze v roce 2022 mění.

“Odcházejí inženýři, kteří chtějí jít někam jinam společně s Adrianem Neweyem,” dodal Schumacher. “Týmový duch už není takový, jak by si Dietrich Mateschitz přál. To, co se nyní děje, je opravdu škoda a smutné. Je velkým zklamáním, že se nyní rozpadá kvůli lidem, kteří dostali příležitost od Mateschitze, zatímco v jádru byli jen zaměstnanci Je to neuvěřitelné. Nemám pro to slov.”