Volno osobnostem F1 nesvědčí. Pozoruhodné nehody na dvou kolech

Ve volném čase piloti rádi jezdí na kole nebo motorce. Ovšem občas se přihodí nějaká nepříjemnost a s ní i zranění. Nabízíme přehled pozoruhodných zranění známých postav F1, a to při jízdě na dvou kolech.

Štítky: Bezpečnost Fernando Alonso Mark Webber Toto Wolff Zveřejněno 10. 08 2023 — Petr Horák

TOTO WOLFF

Šéf Mercedesu a sám bývalý závodník měl nedávno karambol na horském kole během rodinné dovolené a zlomil si ruku. Nebylo to poprvé, před devíti lety si zlomil několik kostí v hromadné nehodě s dalšími členy týmu při vyjížďce podél Dunaje před Velkou cenou Maďarska.

MICHAEL SCHUMACHER

Jedním z nejznámějších incidentů je Schumiho nehoda na superbiku v únoru 2009. Následky této nehody mu totiž znemožnily návrat do Ferrari, kde měl nahradit zraněného Felipeho Massu. Místo něj tak jel Luca Badoer, který byl ale pro špatné výkony jen po 2 závodech vyhozen. Sezonu vedle Kimiho Raikkonena tak dokončil Giancarlo Fisichella.

MARK WEBBER

Australan byl v listopadu 2008 sražen na kole autem a zlomil si nohu a rameno. Stihl se ale dát do kupy před startem nové sezony, kde si později ve Velké ceně Německa připsal své první kariérní vítězství. Během sezony 2010 se ale zranil na kole znovu a poslední čtyři závody ročníku odjel se zlomeným ramenem, o němž ale šéfovi týmu Christianu Hornerovi nic neřekl. Na titul mistra světa to ale bohužel nakonec nestačilo.

ALEX ALBON

Pilot Williamsu si před šesti lety zlomil klíční kost, když jezdil s kamarádem Georgem Russellem na kole. Kvůli zranění přišel o dva závody F2 a celkově se ze třetího místa před nehodou propadl až do hloubi tabulky na konci sezony. Obával se, že to je konec jeho kariéry, protože mu došly peníze na další sezonu. Naštěstí ho zachránil přestup do týmu DAMS a celkové třetí místo v roce 2018. Od další sezony získal místo v F1.

FERNANDO ALONSO

Před velmi očekávaným návratem do Formule 1 v roce 2021 si Fernando zkomplikoval život, když si po pádu na kole zlomil čelist. Z nemocnice byl propuštěn jen necelý měsíc před prvním závodem a celou sezonu odjel s titanovou destičkou v čelisti. I přesto ale v Kataru získal první pódium po sedmi letech a v Maďarsku ohromně pomohl kolegovi Estebanu Oconovi k jeho prvnímu vítězství.

LANCE STROLL

Alonsův současný týmový kolega si zlomil zápěstí těsně před startem letošní sezony. Kvůli zranění nestihl předsezónní testy, kde ho zastoupil Felipe Drugovich. První závod ale navzdory prognózám lékařů stihl a po skvělém výkonu dojel šestý.