‘A to je vše, přátelé.” Red Bull zakonzervoval letošní model RB19

Red Bull věří tomu, že současná vývojová verze letošního modelu RB19 už dokáže vyhrát titul mistra světa. Nic moc nového už totiž tým nechystá.

Štítky: 2024 Red Bull Zveřejněno 10. 08 2023 — GPF1.cz

Po skončení Velké ceny Belgie byl Horner v rozhovoru pro Sky Sports dotázán, zda jeho tým plánuje po letní přestávce další vylepšení vozu RB19. Ten však odpověděl:

“Myslím, že to je v podstatě všechno. Budou tam nějaké specifické kousky v závislosti na okruhu [jako například Monza nebo Singapur – pozn. redakce], ale máme šest měsíců na to, abychom přišli s dalšími, a to s mnohem méně času v aerodynamickém tunelu než naši soupeři.

V tomto směru musíme být opravdu vybíraví v tom, jak využíváme naše zdroje.

Samozřejmě se snažíme najít rovnováhu mezi letošním a příštím vozem. Všechna čest celému týmu v Milton Keynes. Tento výsledek je jejich výsledkem, způsob, jakým se k dané výzvě hlásí. Je neuvěřitelné, jakou historii tvoříme.”

Red Bull se nejlépe adaptoval po zavedení nových technických předpisů, které byly do sportu zavedeny na začátku sezóny 2022, a loni získal pátý titul mezi konstruktéry. V této formě pokračoval i v sezóně 2023 a vyhráli prvních dvanáct závodů sezony.