Přál by si Red Bull silnější konkurenci? Ani náhodou!

Red Bull si slovy svého šéfa Christiana Hornera nepřeje, aby jeho dominanci něco ohrozilo. Pořád se zotavuje z infarktové sezony 2021.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 10. 08 2023 — GPF1.cz

Red Bull vyhrál všech 12 závodů před probíhající letní přestávkou, takže vyhlídka, že tým vyhraje všechny závody v roce 2023, je stále více diskutovaná. Poslední Velká cena Belgie ukázala, že nadvláda Red Bullu zatím nemá konce, když Max Verstappen dojel o 32 sekund před prvním vozem jiné značky než Red Bull Charlese Leclerca na Ferrari.

Zatímco však fanoušci a pozorovatelé touží po tom, aby se Red Bullu pravidelně postavilo více týmů, šéf týmu Horner tvrdí, že si užívá současnou formu týmu po letech snahy sesadit Mercedes z trůnu a získat zpět jeho dominantní postavení, které bylo naposledy patrné v éře Sebastiana Vettela. Na otázku, zda alespoň trochu doufá, že bude více pod tlakem poté, co Verstappen získal ve Spa své osmé vítězství v řadě, Horner odpověděl: “Není ve mně ani kousek, který by si to přál. Myslím, že se stále zotavuji z roku 2021.

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde

Podívejte se, výsledky jako ve Spa jsou kombinací týmové práce, a proto jste viděli Grega Reesona, našeho garážového inženýra, který se stará o všechny pneumatiky, aby na stupních vítězů v cíli GP Belgie převzal trofej pro vítězný tým. Je to totiž o tom, že každý člen týmu, každé oddělení v továrně dělá svou práci, takových výsledků nedosáhnete náhodou.

Myslím, že je to pro náš tým zlatý okamžik. Klobouk dolů před všemi v zákulisí, před všemi, kteří pracují tak tvrdě, aby dosáhli takového výkonu. Je fenomenální vstoupit do letní přestávky neporažen ani ve velkých cenách, ani ve sprintech. Je to nad všechny nejdivočejší představy, že teď jsme v této situaci.”

Zatímco Horner odmítá veřejně uvažovat o šancích Red Bullu vyhrát zbývajících 10 závodů a stát se prvním týmem F1 v historii, který zůstane během sezony neporažen, poradce Red Bullu Helmut Marko připustil, že to již není vyloučeno.

“Pokud uvažujete logicky, tak nás to nenapadlo [vyhrát všechny závody sezony]. Ale taky jsme si nikdy nemysleli, že bychom mohli vyhrát prvních 12 závodů, takže teď musím říct: proč ne?

Vůbec jsem takovou dominanci Red Bullu nečekal. Když jsme nasadili naše auto na dráhu, byli jsme upřímně překvapeni, že ostatní neodvedli tak dobrou práci, protože Mercedes i Ferrari neudělaly krok vpřed. Proto jsme teď tak daleko vpředu. Soupeři za námi se neustále zlepšují, a mezi nimi se to střídá. Jednou je to Ferrari, jednou McLaren a pak je to Aston Martin nebo Mercedes, kdo je těsně za námi.”