Alonso do Red Bullu? “Divné” podepsat 42letého jezdce

Max Verstappen se vyjádřil k tomu, zda by měl Red Bull v příští sezoně nahradit Sergia Pereze Fernandem Alonsem.

Štítky: Fernando Alonso Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 6. 04 2024 — GPF1.cz

Max Verstappen upozornil Red Bull, že podpis smlouvy s Fernandem Alonsem na rok 2025 by znamenal přerušení “tradice” rozvoje a podpory mladých jezdců. Alonso je v současné době bez smlouvy na příští sezónu a je spojován jak s odchodem do důchodu, tak s odchodem od Aston Martinu. Dvojnásobný mistr světa zdůraznil, že se do letní přestávky rozhodne, zda bude pokračovat v F1.

O Alonsovi se hovoří jako o možnosti pro Mercedes, zatímco Alonso sám připustil, že místo v Red Bullu by mohlo mít “vliv” na rozhodnutí opustit F1. Za současného stavu má Red Bull jedno volné místo pro rok 2025, protože Sergio Perezovi končí smlouva na konci letošního roku. Red Bull narušil tradici výběru jezdců ze své akademie, když na konci roku 2020 podepsal smlouvu s Perezem, který nahradil Alexe Albona, což, jak Verstappen přiznává, neodpovídalo dosavadnímu způsobu práce týmu.

Zatímco případný podpis Alonsa trojnásobného mistra světa nijak neznepokojuje, Verstappen se domnívá, že by tento krok neměl pro tým smysl.


Nové číslo online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


“Je mi jedno, kdo bude sedět vedle mě. To jsem řekl i týmu,” řekl Verstappen nizozemskému listu De Limburger. “Vždycky si věřím a podle mého názoru mohu porazit každého. Ale pokud se mě ptáte, přišlo by mi divné podepsat smlouvu s 42letým jezdcem. Red Bull měl vždy tradici, že si sám vychovával mladé jezdce. Podpis Sergia tomuto trendu neodpovídal a u 42letého jezdce to platí obzvlášť.

S Fernandem si rozumím, o to mi nejde. Ale dívám se také na budoucnost týmu. V konečném důsledku je na nich, aby určili, kdo kde bude jezdit.”

Je ale nutné dodat, že Alonsovo rozhodování má souvislost s vývojem situace u Red Bullu a Alonso vidí pravděpodobnost, že by Verstappen Red Bull opustil, jako nulovou.

“Jistě, pokud Max opustí Red Bull, možná to bude mít vliv [na mé rozhodování],” řekl Alonso. “Ale myslím, že je nulová šance, že se to stane. Takže si myslím, že je to něco, o čem [příliš] nepřemýšlím. A co chci udělat, je soustředit se na své věci tady a jen na tento závod, než se pokusím udělat rozhodnutí, jestli budu dál závodit kolem, a pokud budu dál závodit, kde bude nejlepší možnost.

Ten stres, který se děje, vím o těch zvěstech a podobných věcech. Těmi se moc nezabýváme, já se jimi určitě nezabývám.”

Na otázku, proč si myslí, že Verstappen z Red Bullu neodejde, Alonso dodal: “Nevím. To je můj pocit.”