Vettel si ještě užívá volna, ale brzy se rozhodne, co bude dělat dál

Sebastian Vettel přiznal, že po skončení kariéry je o něj velký zájem, ale že si chce ještě užívat volna. Nějaké nápady o tom, co bude dělat, už ale má.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 18. 07 2023 — GPF1.cz

Vettel ukončil závodní kariéru v F1 na konci sezony 2022, když v roce 2007 debutoval v Americe s BMW a po zbytek roku působil v Toro Rosso. Němec, který minulý víkend vystoupil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, řekl, že o jeho roli v F1 byl “velký zájem”, a nevyloučil, že se v budoucnu zapojí do propagace ekologických témat.

Zatím si však užívá čas strávený s rodinou a nemá pevný program.

“Uvidíme, ale nějaké nápady mám,” odpověděl Vettel na otázku o své budoucnosti. “Začátkem roku jsem byl v Monaku, měl jsem velmi dobrou schůzku se Stefanem Domenicalim. Kromě toho, že auta samozřejmě přímo znečišťují ovzduší, má F1 obrovskou zodpovědnost, protože je to velmi velká událost. Navštěvuje ji spousta lidí, myslím, že minulý víkend jste měli na Velké ceně Velké Británie kolem 500 000 lidí?

Takže je v tom mnohem víc než jen auta, ale samozřejmě, že auta všichni vidí. A je důležité, aby se to ubíralo správným směrem. Ale ano, mluvím o tom a mám nějaké nápady. A samozřejmě uvidíme, co přinese budoucnost.”

Na otázku, zda měl mnoho zajímavých pracovních nabídek, dodal:

“Je tu spousta zájemců z různých stran. Ale loni jsem si dal za cíl, že chci být svobodný. A v první řadě říkám spoustě věcí ne, protože chci poznat tuhle svou verzi sebe sama, která svým způsobem neví, co má dělat, a nemá, řekněme, pevný rozvrh, a je schopna se dívat na různé věci a inspirovat se.

To je stále cesta, na které jsem. Trávím hodně času i se svými dětmi, taky jsme trochu cestovali, dodávkou. Takže si to opravdu užívám.

Ale určitě také vím, že nebudu žít život svých dětí. Nebude to můj hlavní úkol. I když jim chci být nablízku. Ale dříve nebo později asi přijdu na to, jak přijmout novou výzvu.”