Mercedes by měl za Hamiltona nabrat Vettela

Hamilton na konci roku opustí tým z Brackley a připojí se ke konkurenčnímu Ferrari. A svět vede diskuze nad tím, kdo by jej měl nahradit.

Štítky: Eddie Jordan Mercedes Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 02 2024 — GPF1.cz

Přidal se i někdejší šéf týmu F1 Eddie Jordan. Ten doporučuje Sebastiana Vettela.

Vettel odešel z F1 na konci sezony 2022 a ukončil svou veleúspěšnou kariéru. Jako potenciální náhrada za Hamiltona v Mercedesu se objevila řada kandidátů, včetně Carlose Sainze a Alexe Albona. Eddie Jordan se však domnívá, že Vettel je pro Mercedes nejlepší možností jako krátkodobé řešení.

“Musím říct, že z krátkodobého hlediska bych se poohlédl po Vettelovi,” řekl Jordan v podcastu Formula for Success.


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO přináší silná témata:

  • Nejnovější informace o podvodech Benettonu a Michaela Schumachera v sezoně 1994
  • Opravdové zákulisí vztahu Hamilton – Wolff
  • Enzo Ferrari a jeho ženy
  • Aerodynamické vychytávky
  • Odstrašující případy nových týmů v F1

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY


“Protože víme, že tato auta nejsou tak náročná na řízení jako za vašich časů, za mých časů, kdy jste potřebovali krk velikosti sudu na víno. Je to prostě směšné, ta auta nejsou tak obtížná, a proto máte ty dlouhé kariéry. Proto máte [Fernanda] Alonsa, který je schopen pokračovat, a proto máte mnohem starší jezdce.”

Vettel strávil poslední dva roky v týmu Aston Martin, kam se rozhodl přestoupit po několika sezonách strávených u Ferrari. Šestatřicetiletý Vettel nikdy nezávodil za německý tým, kromě svého debutu v F1, kdy v roce 2007 startoval ve Velké ceně Spojených států s týmem BMW Sauber.

Jordan tvrdí, že Vettelova národnost by mohla být klíčová pro to, jakou cestou se Mercedes vydá při jmenování Hamiltonova nástupce.

Možní Hamiltonovi náhradníci u Mercedesu

“Myslím si, že Vettel musí být v hledáčku kvůli kontaktu s Německem,” řekl. “Víme, co se stalo s Michaelem předtím, opustil Ferrari a kam šel? Zpátky do Mercedesu, takže to je jedna z možností.

Mluvili jste také o [Estebanu] Oconovi, a líbí se m Alex Albon. To by mohla být možnost, ale já ho vidím jako možnou náhradu, výhledově, za [Sergia] Pereze v několika příštích letech.

Ale kdybych to byl já a způsob, jakým se Formule 1 vyvíjí, podíval bych se na Vettela – myslím, že je to dobrá volba. Pro Mercedes to dává smysl, německý jezdec ve voze.”