Vettel kontaktoval Verstappena kvůli jeho rekordu

Sebastian Vettel poslal Verstappenovi zprávy, ve které uznává jeho dobrou práci.

Štítky: Max Verstappen Sebastian Vettel Zveřejněno 27. 08 2023 — GPF1.cz

Max Verstappen prozradil, že dostal textové zprávy od Sebastiana Vettela, u příležitosti blížího se rekordu v počtu vítězství ve formuli 1 za sebou. Vettel dosáhl vítězství v posledních devíti závodech sezóny 2013, čímž si zajistil rekord, ačkoli Alberto Ascari dosáhl tohoto úspěchu na začátku 50. let, pokud pomineme jeho absenci na Indy 500.

Verstappen je však nyní na pokraji sdílení rekordu a do Velké ceny Nizozemska odstartuje z pole position. Pětadvacetiletý jezdec dominoval úvodní polovině aktuální sezony a zdá se, že ve své nepřekonatelné formě bude pokračovat i na domácí půdě.

“Myslím, že po pěti vítězstvích v řadě mi Seb napsal: ‘Výborně, pokračuj, ty to dokážeš’. “Ale devět vítězství v řadě, to je něco velmi působivého,” řekl Verstappen. “Nikdy jsem si nemyslel, že už budu na osmi. Pokud to bude možné, samozřejmě do toho půjdu.”

Verstappen se často distancuje od statistik a osobních rekordů F1 a zdůrazňuje, že moderní čísla jsou zkreslená kvůli počtu závodů v sezóně. O tom, co by znamenalo vyrovnat a případně překonat rekord, Holanďan vysvětlil: “Není to něco, co bych měl neustále v hlavě a říkal si ‘musím to udělat’.

Nejsem v tomto sportu proto, abych se snažil překonávat rekordy, jsem tu jen proto, abych vyhrával.”