Vettel o úprku z Austrálie: formule 1 není střed vesmíru

Ještě než bylo rozhodnuto o odložení, respektive zrušení Grand Prix Austrálie, Sebastian Vettel (a Kimi Räikkönen) nasedli na letadlo a dějiště závodního víkendu předčasně opustili. Učinili tak hned poté, co McLaren oznámil, že se víkendu nezúčastní po odhalení nákazy koronavirem u jednoho z mechaniků.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 18. 03 2020 — Lukáš Štěrovský

„Tenhle sport je můj život, formule 1 má velký význam, ale samozřejmě chápu, že pro obyčejnou veřejnost jde jen o dvouhodinové závody opakující se každé dva týdny,“ začíná Vettel vysvětlení svého počínání.

„To, co děláme, je nakonec zábavou pro mnoho lidí. Přestože v této situaci je nemožné pochopit a předpovědět, co nás čeká a co se stane, snažíme se vše zachovat v normálu, jak je to jen možné.

Mohu ale říci, že pokud jde o mě, bylo by velkou chybou myslet si, že F1 je středem vesmíru a svět se točí jen kolem ní,“ naznačuje, že jeho životní priority jsou už jinde. „Mám tři děti a jsem dost starý na to, abych pochopil, že tak to není. Formule 1 je rozhodně moje vášeň a velkou součástí mého života, ale není jeho středobodem,“ dodává Němec.

Tak trochu tím nechává vzpomenout svoji kritiku současného stavu královny motorsportu, kterou zejména po loňské sporné Grand Prix Kanady nešetřil.

Diskuse k článku

Napsat komentář