Pokud Renault nezačne sezonu dobře, může přijít o Ricciarda

Šance Renaultu na udržení australského závodníka Daniela Ricciarda budou záviset na tom, jak konkurenceschopný bude francouzský tým v prvních několika Grand Prix roku 2020.

Štítky: Cyril Abiteboul Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 18. 03 2020 — Lukáš Podstata

Daniel Ricciardo bude jedním ze čtyř významných jezdců, kterým po skončení letošní sezony vyprší smlouva. V poslední době kolují zvěsti, že právě Australan by mohl být tím, kdo nahradí Sebastiana Vettela u Ferrari a stane se novým týmovým kolegou Charlese Leclerca.

Šéf týmu Renault, Cyril Abiteboul však doufá, že Ricciardo zůstane u jeho týmu. „Myslím, že jeho rozhodnutí závisí především na prvních několika závodech. Musíme si ujasnit, zda jsme udělali krok dopředu, jestli jsme lepší v porovnání s minulým rokem a zda se Daniel dokázal více integrovat do našeho týmu. Samozřejmě nepopírám, že bude žádaným zbožím. Mám však částečné obavy, že jednání budou opravdu rychlá, a proto musíme být i my ostražití, abychom neztratili příležitost k jeho udržení.“

Ricciardo byl během zimních testů v Barceloně několikrát dotázán, jak moc by rád závodil pro Ferrari. Australan však příliš jasnou odpověď nikomu nesdělil a odvolával se na svoji aktuální misi v Renaultu. Abiteboul však předpokládá, že nakonec by mohl jeho svěřenec přece jen zůstat ve francouzském týmu.

„Myslím, že Daniel je velmi svázán jeho rozhodnutím odejít k nám. Víte, spousta lidí nerozumí tomu, co vše za ním bylo. Myslím, že vytvořit projekt, který stojí na lidskosti, technické a sportovní stránce, je blízký Danielově srdci. On je člověk, který se řídí emocemi, a myslím, že chce ukázat, že může být věrný své volbě. Chce totiž všem dokázat, že jeho předešlá volba byla ta správná,“ říká Abiteboul.

Diskuse k článku

Napsat komentář