Vettel: Ferrari čeká k zisku titulu poslední, nejtěžší krok

Německý závodník ve službách Ferrari se rozpovídal o proběhlé i nadcházející sezoně. Jaká jsou tedy jeho očekávání do nového ročníku?

1 Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 5. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Přestože Ferrari učinilo v minulé sezoně oproti roku 2016 velký pokrok, na titul to nestačilo a čekání Scuderie se tak protáhlo už na deset let. Jelikož letos se technická pravidla výrazně nemění, bude mít teoreticky Ferrari další šanci. „Máme dobrý a zdravý základ z minulého roku, na kterém můžeme stavět,“ uvědomuje si Sebastian Vettel.

„Co musíme udělat, to je poslední krok. Když se podíváte do minulosti, poslední krok je vždy ten nejtěžší. V posledních měsících probíhalo hodně tvrdé práce zaměřující se na další sezonu. Pokoušíme se udělat vůz rychlejší a s vyšším výkonem motoru. Pak uvidíme, kde budeme.

Jako pilot chcete nakonec vždycky vyhrát, ale samozřejmě nevíte, když jste konkurenceschopní na začátku, jestli to bude stačit na boj o šampionát. Obvykle platí, že pokud je auto rychlé a děláte svoji práci dobře s tím, jak sezona postupuje, povede to k dobrým nebo špatným zprávám. Většinou to pro nás ale, myslím, byly dobré zprávy. Pár víkendů pro nás vloni bylo bolestivých, ale celkově je vždy skvělé, když můžete bojovat o vítězství,“ myslí si Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář