Ecclestone: Ferrari formuli 1 nepotřebuje, obráceně to neplatí

Bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone nebere výhrůžky Ferrari o možném odchodu na lehkou váhu. Důvodem je současný prezident Scuderie Sergio Marchionne.

1 Štítky: Bernie Ecclestone Ferrari Zveřejněno 4. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Ferrari, stejně jako Mercedes i Renault, není spokojené s návrhem konceptu nových pohonných jednotek od roku 2021. A proto prezident Sergio Marchionne vyhrožuje odchodem Ferrari z formule 1, pokud se nepřijde s lepšími agregáty. Se „zajímavým“ varováním teď přišel i bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone, který až do loňského ledna figuroval v čele královny motorsportu.

Za dob mojí vlády jsme pomáhali Ferrari, jak se jen dalo, přiznal Ecclestone

Výhrůžky o odchodu Scuderie z doby, kdy Maranellu šéfoval Luca di Montezemolo, byly jen plané, protože Montezemolo pro motorsport žil. To však neplatí o současném prezidentovi Ferrari. „Sergio může žít bez F1, zajímá ho pouze byznys. Pokud se mu nebude líbit, co uvidí, přestane s tím. Obávám se, že Ferrari může žít bez formule 1, ale ne naopak,“ upozornil Ecclestone.

Ten si jinak letošní sezonu užil hlavně z pohodlí obývacího pokoje, protože nové vedení prý nestojí o to, aby se na závodech ukazoval. „Souboj Ferrari s Mercedesem zmobilizoval fanoušky. V minulosti jsem se omlouval promotérům za to, že platili a dostávali jen vítězství Mercedesu. Teď za svoje peníze dostávají opět skutečnou hodnotu. Ferrari bylo dostatečně chytré, aby se dívalo po ostatních týmech a najalo dobré lidi,“ řekl Brit.

Martin Brundle: Ferrari blafuje

Diskuse k článku

Napsat komentář