Příliš mnoho negativistů je kolem F1, říká Gasly

Benjamínek ve službách Toro Rosso, Francouz Pierre Gasly, nesouhlasí s kritikou formule 1. Jediné, co mu vadí, je nešikovně nastavený systém penalizací za předčasnou výměnu komponent pohonné jednotky.

Štítky: Pierre Gasly Pravidla Zveřejněno 5. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

„Nechci o F1 mluvit negativně, protože si myslím, že až příliš mnoho lidí o ní teď mluví v negativním duchu. Je to skvělá série, skvělé vozy a lidé by ohledně ní měli být víc pozitivní,“ tvrdí závodník Toro Rosso.

Podle něj jsou problémem pouze penalizace za výměnu komponent agregátu. „Je to určitě jeden z aspektů, který za moc nestojí. Když se kvalifikujete na určité pozici, chcete na ní také odstartovat. Někdy je to jako závod jen mezi penalizovanými. Vyměníte MGU-H, MGU-K, protože někdo před vámi přijde o deset míst a vy o patnáct, pak je tam další, co má penalizaci pětadvacet míst… není to nic sexy nebo vzrušující.

V Mexiku jsem nejel žádné tréninky, nic. Jen jsem koukal, jak jezdí ostatní. A pak startoval poslední. To je něco, co se snad změní, i když asi ne už letos. Ale všichni jezdci souhlasí, že takové penalizace jsou nudné, protože s nimi nic nenaděláme. Je to problém motoru, továrny, ale odneseme to my všichni,“ štve Gaslyho.

Diskuse k článku

Napsat komentář