Ricciardo musí bezpodmínečně a hned začít porážet Tsunodu

Bývalý závodník a nyní komentátor britské televize Martin Brundle návrat Daniela Ricciarda velmi uvítal. Vnímá však i risk, do kterého se Australan pustil.

Štítky: Daniel Ricciardo Yuki Tsunoda Zveřejněno 15. 07 2023 — Petr Horák

Red Bull a obzvláště Helmut Marko nejde pro ránu daleko. Jednu pomyslnou uštědřil tento týden Nycku de Vriesovi. Ten byl tak po pouhých deseti závodech vyhozen. A jeho náhrada? Loni téměř odepsaný miláček publika Daniel Ricciardo. Je to pro něj zřejmě poslední šance jak přesvědčit okolí, že do Formule 1 patří. V nepovedeném monopostu Alpha Tauri to ale rozhodně nebude jednoduché.

Sám bývalý pilot F1 Martin Brundle byl Ricciardovým návratem překvapen. “Těší mě vidět ho zpátky. Když jsem to ale poprvé četl, moje reakce byla ‘no teda, vážně do toho Daniel jde?’ Překvapilo mě to,” řekl Brundle. “Daniel vždy říkal, jak ztratil svůj švih a musí znovu najít nadšení pro sport, takže jsem si nemyslel, že tu nabídku přijme. Teda pokud s tím není spojená další dohoda typu ‘ty teď uděláš tohle a my později uděláme tamto’,” dodal.

Celkově ale Brundle Australana chápe a je za jeho comeback rád: “Jsem si jistý, že jezdit půl roku na simulátoru a ne ve formuli ho muselo štvát. Takže plně rozumím, že chce být jedním z těch 20 na startovním roštu. Převažuje u mě pocit, že Formule 1 je lepší místo, když je Daniel Ricciardo na gridu. Nebylo mi příjemné vidět ho se celý víkend poflakovat.”

I přes pozitivní přijetí vnímá Brit Danielův návrat jako vysoce riskantní. “V nejpomalejším autě v poli je to pro něj velký risk. Musí porazit Tsunodu, jinak to nejde. V kvalifikaci i v závodě ho prostě musí předčít, nic jiného se neočekává. Možná dokáže dostat z auta víc než v něm je. Kdyby ho vytáhl až někam k bodům, mohlo by mu to pomoci získat zpátky ztracený respekt,” vyslovil Martin Brundle očekávání od Ricciarda.