Vettel byl rád, že se roztočil pouze jednou, Binotto nadšen není

Sebastian Vettel zažil nejhorší výsledek v prvním závodě od roku 2014. Němec se navíc roztočil a dal tak vzpomenout na několik svých kiksů z posledních sezon. Jak ale pilot sám řekl, mohlo být daleko hůř.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 07 2020 — Lukáš Podstata

Pozdní útok na pozici Carlose Sainze, probrždění a následné otočení monopostu SF1000 do opačného směru. Takový obrázek jsme mohli vidět při Velké ceně Rakouska. Sebastian Vettel se kvůli tomuto manévru propadl až na chvost startovního pole a jen díky několika odstoupivším jezdcům dokázal získat v prvním závodě sezony 2020 alespoň jeden bod, což je jeho nejhorší výsledek od sezony 2014.

Německý závodník ale přiznal, že se mohl během závodu roztočit několikrát a s chováním svého vozu byl hodně nespokojený. „Auto bylo velmi obtížné řídit. Nemělo dobrou stabilitu a opravdu jsem bojoval s chováním zadní části. Musím říct, že se monopost od pátečních tréninků velmi lišil a my nevíme proč. Dále musím zmínit, že jsem rád, že jsem se roztočil pouze jednou. protože během závodu se to mohlo stát několikrát. V ten inkriminovaný moment jsem se dostal ke Carlosovi a chtěl zůstat v boji o pozici, přišel jsem však o kontrolu nad vozem a byl konec.

Výkon svého svěřence ohodnotil i šéf týmu Mattia Binotto. „Myslím, že Sebastian nebyl spokojený s chováním svého monopostu, protože se necítil stejně dobře jako v pátek. Víte, když nemá dobré podmínky, nedokáže odvést maximum. Kontakt a následné roztočení nebylo od něho správné. Myslím, že taková chyba je zbytečná, protože dnes bylo důležité získat maximum bodů, zejména pokud naše přímá konkurence nemohla příliš mnoho mistrovských bodů získat.“

Neklid u Ferrari: bojovat spolu nepřestaneme, tvrdí oba piloti