Neklid u Ferrari: bojovat spolu nepřestaneme, tvrdí oba piloti

Hořkosladké pocity musí v těchto chvílích prožívat Sebastian Vettel. Pilot Ferrari v pátek, kdy se konečně rozeběhne oficiálně letošní sezona, oslaví 33. narozeniny s vědomím, že je to jeho poslední rok u týmu a možná v F1 vůbec. Vettel tak chce na dráze nechat vše, ohlížet se nebude ani na týmového kolegu. Ten má v plánu podobnou taktiku.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 3. 07 2020 — Lukáš Štěrovský

Bitvy Vettela s Leclerkem byly jednou z ozdob loňského ročníku, i když mnohdy kvůli nim Ferrari tratilo body. S ohledem na plánovaný konec Němce u týmu se vyskytly obavy, aby Vettel letos nejel hlavně sám na sebe. Spekulace teď částečně potvrdil, když řekl, že týmové souboje s Monačanem rozhodně neskončí.

„Určitě podle mého nastanou situace, kdy bude dávat smysl, že si oba jezdci pomůžou. Nemyslím ale, že s tím bude mít co dočinění to, že mi po sezoně končí smlouva a tým opustím. Stejně tak ale platí, že závodíte za sebe. Víte, nebudu se snažit ulehčit na trati Charlesovi život tím, že bych ho pouštěl před sebe. Bojovali jsme spolu v minulosti a budeme bojovat i nadále,“ předestírá Vettel.

Škoda podporuje vznikající národní program Mobility Innovation Hub

Na druhou stranu ani Leclerc nevyvrací, že i letos dojde na dráze na přímé souboje jezdců Ferrari. „Nemyslím si, že se oproti loňsku něco změní. Vloni jsme spolu bojovali. Někdy jsme samozřejmě museli jet pro tým, což je velmi důležité. Když fungujeme jako tým, také z toho těžíme. Určitě znova nastanou situace, kdy bude dobré pracovat jako tým.

Od Seba jsem se toho samozřejmě hodně naučil a budu v tom pokračovat až do konce roku. Na dráze jsme svedli některé bitvy, které někdy neskočily tak, jak jsme chtěli, ale mimo okruh se respektujeme, což je vždycky dobré,“ uzavřel Leclerc.