Verstappena někdo brzy dostane. McLaren si věří, že to bude právě on

Šéf týmu McLaren Zak Brown je přesvědčen, že po nedávném výkonnostním obratu může tým ukončit nadvládu Maxe Verstappena ve formuli 1.

Štítky: Max Verstappen McLaren Zak Brown Zveřejněno 20. 07 2023 — GPF1.cz

Holanďan je na vítězné vlně, když mezi Velkou cenou Miami a Velkou cenou Velké Británie získal šest vítězství v řadě. Red Bull v roce 2023 ještě nebyl poražen, když dosud získal všech 10 vítězství, ale jeho náskok na vítězství se začíná snižovat, protože týmy za sebou bojují ve vývojové technologické válce.

Brown byl ohledně šancí McLarenu optimistický, když hovořil na Goodwood během víkendového Festivalu rychlosti:

“Závody byly neuvěřitelně těsné, kromě Maxe a dokonce i Sergio je ve hře. Myslím, že je to skvělá doba pro F1, že během jednoho víkendu máte jeden tým, který je druhý nejrychlejší, a následující víkend se snaží dostat z Q1. To je konkurence, kterou v F1 hledáme, takže Maxe nakonec někdo dostihne. Doufejme, že to budeme my, je pravděpodobné, že to bude hrstka lidí.”

Verstappenova největší série vítězství v sezóně 2022 byla čtyři závody v řadě, zatímco nejvyšší série Red Bullu byla devět závodů v řadě se Sebastianem Vettelem v roce 2013. Brown pochválil Verstappena za jeho dosavadní výkony na trati v letošní sezoně, protože Nizozemec nadále převyšuje zbytek závodního pole.

“Odvádí neuvěřitelnou, neuvěřitelnou práci a je skvělé vidět mistry světa na vrcholu jejich výkonů, takže musíte obdivovat, co dělá,” řekl. “Ale myslím, že jakmile se podíváte za Maxe, je pole neuvěřitelně zhuštěné. Myslím, že s tím, jak se budeme posouvat vpřed, to bude ještě napínavější.”