Za nás by nevydržel ani sezonu, říká člen akademie o Pérezovi

Sergio Perez letos absolutně svému týmovému kolegovi nestačí. Bývalý pilot Toro Rosso Jaime Algersuari si s Mexičanem nebere žádné servítky.

Štítky: Jaime Alguersuari Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 20. 07 2023 — Petr Horák

Mexický pilot se před dvěma lety stal prvním jezdcem mimo akademii Red Bullu od Marka Webbera v roce 2007, který s týmem podepsal smlouvu. Red Bull je známý rychlými přesuny jezdců mezi svými dvěma týmy. Takto přehazoval Pierra Gaslyho a Alexe Albona, až mu došlo, že potřebuje někoho úplně jiného. Jenže v jeho akademii nikdo vhodný nebyl, a tak sáhl po Perezovi. Ten byl bez smlouvy poté, co byl v dnešním Aston Martinu nahrazen Sebastianem Vettelem.

Bývalý pilot Formule 1 a nyní úspěšný DJ Jaime Algersuari se k juniorskému programu Red Bullu i Perezovi vyjádřil poměrně ostře. Řekl: “To, že pro Red Bull jezdí Perez, svědčí o neúspěchu akademie týmu. Pořád nám i médiím říkali, že vychovávají skvělé jezdce, šampiony, kterým dají v Alpha Tauri šanci nasbírat zkušenosti. A pak jdou a najdou si jezdce úplně mimo tenhle projekt. To nedává smysl. Utrácí miliony za několik jezdců v juniorských sériích, ale pak jim ve Formuli 1 nedají skoro žádnou šanci. Checo nikdy v té jezdecké akademii nebyl. Ale kdyby byl, jsem si jistý, že pod Helmutem Markem by nevydržel ani rok.”

Perez sice vyhrál dva z úvodních čtyř závodů a byla naděje, že by mohl bojovat s Maxem Verstappenem. Ve zbytku sezony je to však mizérie. Algersuari si myslí, že jsou takové výkony neakceptovatelné. “Máte vítězné auto a musíte ho využít. Je neakceptovatelné, že je Perez o půl sekundy pomalejší. Když váš kolega vyhrává všechny závody, tak vy musíte být aspoň na pódiu, vždycky. Pokud nejste dost blízko, mají právo vás nahradit. Na roštu je mnoho jezdců, kteří by byli Maxovi blíž,” dodal Jaime Algersuari.