Smutný, ale nezlomený de Vries teď řeší žaloby proti šiřitelům nepravdivých informací

Nyck de Vries ve svém prvním veřejném vyjádření přiznal, že tak rychlý konec hodně bolí.

Štítky: Nyck de Vries Zveřejněno 19. 07 2023 — GPF1.cz

Nyck de Vries po několikadenním mlčení zveřejnil následující vyjádření:

“Krátká poznámka ode mě… Po nedávných událostech jsem se rozhodl, že si udělám čas na sebe a nebudu se věnovat sociálním médiím, což budu dělat i nadále.

Rád bych poděkoval společnosti Red Bull a Scuderii AlphaTauri za příležitost žít svůj sen. Samozřejmě mě bolí, že šance v F1, o které jsem tak dlouho snil, skončila předčasně. Ale život není cíl, je to cesta a někdy musíte jít po těžké cestě, abyste se dostali tam, kde chcete být.

Jsem vděčný za náš privilegovaný život, hrdý na naši cestu a na svou rodinu ❤️. Je to jen další zkušenost, jdeme dál a těšíme se na další kapitolu.”

Šéf AlphaTauri Franz Tost řekl:

“Cítím k Nyckovi velké sympatie, věřte mi, že to bylo opravdu velmi, velmi těžké rozhodnutí, protože Nyck je fantastický člověk. Vyhrál šampionát Formule 2 a stal se mistrem světa Formule E. Musím říct, že F1 se v posledních letech dramaticky změnila. To znamená, že pokud do F1 přichází mladý jezdec, musí být opravdu velmi, velmi profesionálně připraven. Co tím myslím? Než přijde do F1, ano, [má] dva soukromé testy, kde dosáhne zhruba 5000 km nebo kolik. Na začátku sezony jsme s Nyckem udělali několik pilotních testů, ale ne tolik, kolik by možná bylo potřeba.”

Některá média zveřejnila prohlášení a přisuzovala je de Vriesovi, ale ten jasně řekl, že doposud s nikým o ničem nemluvil.

Manažer Nycka de Vriese odmítl pravdivost řady komentářů, které měly pocházet od nizozemského jezdce, a dodal, že de Vriesův tábor zvažuje právní kroky proti těm, kteří komentáře zveřejnili. Nedávné příspěvky na Twitteru naznačovaly, že Nizozemec tvrdil, že mu bylo slíbeno místo v Red Bullu pro rok 2025, a také naznačoval, že Lewis Hamilton byl okraden o titul mistra světa pro rok 2021.

De Vriesův manažer Guillaume Le Goff však popřel, že by jeho klient taková prohlášení vydal, a pohrozil možností právních kroků proti osobám, které tyto fámy zveřejnily.

“Nyck od zveřejnění zprávy o svém angažmá v AlphaTauri s nikým nemluvil. Tyto zprávy jsou falešné a pomlouvačné,” řekl Le Goff ještě před de Vriesovým veřejným prohlášením.

Den po svém propuštění byl de Vries spatřen v rozhovoru s šéfem týmu Mercedes Toto Wolffem v jedné z monackých kaváren. Nizozemec byl také v úterý spatřen, jak se koupe u Azurového pobřeží s Maxem Verstappenem a Landem Norrisem, jak je vidět na následující fotografii (de Vries je druhý zleva).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Julia yasmeen Piquet (@juliapiquet)