Verstappen je otrávený dotazy na nový motor: Příště novinářům vytiskne důkazní fotky

Pilot Red Bullu má dost dotazů na téma rychlosti vozu na rovinkách. Verstappen slibuje, že propříště novinářům vlastnoručně vytiskne fotky, které odhalí, že žádné podvody s flexibilitou křídla na programu dne nejsou.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 26. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že příště si přinesu vytisknuté porovnání různých zadních křídel, které používáme, a nechám je kolovat mezi novináři,“ ucedil Verstappen, když byl na tiskové konferenci tázán, jak je možné, že Red Bull má na rovinkách tak navrch.

„Dostávám podobné otázky už dva nebo tři víkendy v kuse: Proč jsme tak rychlí na rovinkách: No, prostě jsme, však se podívejte na naše zadní křídlo. Není vždycky úplně stejné.

Honda samozřejmě ve srovnání s loňským rokem odvedla skvělou práci. Ale od prvního motoru po ten, který máme v autě teď, se zlepšila jen spolehlivost, nemáme žádnou jasnou výhodu z hlediska výkonu. Takže propříště nažhavím tiskárnu a budu s sebou mít pár fotek,“ slibuje Verstappen.

Rychlosti red bullů na rovinkách se ale i nadále diví Lewis Hamilton. „Tenhle víkend mají takovou rychlost na rovinkách, že je pro nás s nimi těžké soupeřit. Ale jsem pyšný na náš tým za to, že pokračuje v tvrdé práci a nenechává kámen na kameni.“

Verstappen vybojoval Red Bullu první domácí pole position