Hamilton se třemi pokusy v kvalifikaci dostal pod tlak

Neobvyklou taktiku zkusil v kvalifikaci na GP Štýrska Lewis Hamilton, který se namísto klasických dvou pokusů v závěrečné části odhodlal ke třem rychlým kolům. Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera se tak Brit dostal pod zbytečný tlak.

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 26. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

„Měl jsem trochu obavy, protože Lewis měl navíc sadu měkkých pneumatik v poslední části,“ přiznává Horner. „Ale zkušenost nás naučila, že někdy se člověk může trochu unáhlit a dostat se provozu. Takže nakonec jsem šťastný za strategii, jakou jsme měli.

Je to něco, co jsme už dříve zkoumali jako možnost, ale dostává vás to pod tlak během výjezdových kol. Nemůžete postupně budovat rychlost, jak byste potřebovali, vše je mnohem nahuštěnější. Je to prostě odlišný způsob,“ přemítá.

Na Red Bull Ringu nakonec uspěla klasická taktika a Hornerova stáj zde mohla oslavit vůbec první pole position od návratu okruhu do kalendáře v roce 2014. „Je to naše první pole position tady, fantastická kvalifikace od týmu pro Maxe, který zajel dvě dostatečně dobrá kola, když bylo vše hodně těsné. Skvělý výkon.

Vážně jsme čekali, že Mercedes bude mít v rukávu něco víc, ale před kvalifikací se zvedla trochu teplota, a to ovlivnilo auta. Momentálně mezi námi rozhodují opravdu maličkosti a myslím, že my jsme se dokázali dostat do provozního okna, ve kterém je Max spokojený a dostal z něj skvělé kolo,“ tvrdí Horner.

Verstappen vybojoval Red Bullu první domácí pole position