Bottas o trestu za smyk v boxech: v tomhle sportu se vás všichni snaží oje*at

Valtteri Bottas je rozhořčený z trestu za smyk v boxové uličce, kvůli kterému na startu klesne na páté místo. Podle Fina se jedná o nepřiměřenou penalizaci.

Štítky: McLaren Penalizace Valtteri Bottas Zveřejněno 26. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Po smyku, během kterého se Bottas jen tak tak vyhnul mechanikům McLarenu, si jeho týmový manažer Paul James okamžitě stěžoval řediteli závodů Michaelovi Masimu, který s McLarenem souhlasil a Bottasovi napařil penalizaci poklesu tří míst na startu.

„Z mého osobního pohledu je to trochu drsné. Nikdy bych si nepředstavil, že z toho budu mít trest,“ komentuje Fin, kterého počínání McLarenu nepřekvapuje. „Jasně, jakmile ostatní týmy vidí příležitost, hned si stěžují, že je to nebezpečné a tak dále a že za to měl být trest. Takhle to chodí, každý v tomhle sportu zkouší oje*at každého.“

Sám Fin se nedomnívá, že by někoho ohrozil. „Ano, mohla to být nebezpečná situace, kdyby v boxové uličce bylo více lidí,“ tvrdí. A co se vlastně stalo? „Nechal jsem se nachytat. Nikdy bych si nepředstavil, že se něco takového stane v boxové uličce. Zkusili jsme něco odlišného, rozjezd na druhý rychlostní stupeň, protože někdy vyšší převod znamená méně otáček a lepší kontrolu nad protočením kol, nebo alespoň ta prvotní část smyku není tak agresivní.

Ale jakmile se kola začala smýkat, nachytalo mě to. Přesný důvod smyku neznám, možná to byl nátěr v boxové uličce, možná byla trochu vlhká, prostě jsem nedokázal auto udržet. Rozdíl v chování vozu při rozjezdu na jedničku a dvojku byl celkem patrný,“ hořce se ušklíbl Bottas.

Verstappen vybojoval Red Bullu první domácí pole position