Verstappen vybojoval Red Bullu první domácí pole position

Poprvé od GP Španělska žádné červené vlajky. Kvalifikační bitvu vyhrál Verstappen před piloty Mercedesu. Norris díky Bottasově penalizaci odstartuje třetí.

Štítky: GP Štýrska kvalifikace Zveřejněno 26. 06 2021 — Vašek Štěpánek

První část kvalifikace měla zpočátku klidný průběh. Sergio Pérez a Daniel Ricciardo zažili už v Q1 ale krušnou chvilku, kdy byli oba závodníci v zóně ohrožení, nakonec se ale dokázali zachránit a postoupili do další části.

Poslední tři minuty z úvodních osmnácti byly dost nabité, na trati bylo celkem 16 vozů. Smolařem úvodní části kvalifikace byl Nicholas Latifi. Pilot Williamsu byl poměrně blízko postupu, ale na poslední chvíli jej vyřadil Sebastian Vettel. Z Q1 nepostoupili Latifi, Ocon, Räikkönen, Schumacher a Mazepin

Druhý kvalifikační segment byl již o něco dynamičtější, jelikož mezi úspěchem a neúspěchem rozhodovaly pouhé tisíciny. Černého Petra si i v Q2 vytáhl pilot Williamsu, George Russell sice odstartuje ze skvělého 11. místa, do Q3 se ale nedostal o pouhých 0,008s!

V samotném závěru druhé části kvalifikace byl smazán nejrychlejší čas Sebastiana Vettela, Němec tedy odstartuje až ze 14. místa. Z Q2 tedy nepostoupili Russell, Sainz, Ricciardo, Vettel a Giovinazzi.

Po prvních kvalifikačních pokusech v Q3 se na prozatímní pole position postavil lídr průběžného mistrovství světa Max Verstappen před druhým Hamiltonem, také Lando Norris zajel skvělé kolo a zajistil si třetí místo.

Před druhými pokusy byl na trati velký provoz. Lewis Hamilton svůj čas nevylepšil, ani Max Verstappen. Valtteri Bottas ale ve svém Mercedesu našel nějaký čas a skončil druhý, jenže ze včerejšího incidentu v boxech obdržel penalizaci tří míst. Fin do závodu odstartuje až z místa pátého.

Lando Norris díky Bottasově penalizaci nakonec udržel třetí místo před Sergiem Pérezem. Šestý skončil Pierre Gasly před Charlesem Leclercem a Tsunodou. Japonec možná obdrží dodatečnou penalizaci za zdržení Bottase. TOP 10 uzavřel devátý Alonso a desátý Stroll.