Verstappen by na mokru zajel pole position i v Haasu nebo AlphaTauri

Max Verstappen letos Formuli 1 dominuje. Jeho převaha vede poradce Red Bullu Helmuta Marka k myšlence, že by Max dokázal vyhrát kvalifikaci i v horším voze.

Štítky: AlphaTauri Haas Max Verstappen Zveřejněno 14. 08 2023 — Petr Horák

Nizozemský pilot vyhrál 10 z letošních 12 závodů, z toho posledních osm v řadě za sebou. Helmut Marko, který byl Verstappenovi blízko většinu jeho kariéry, si myslí, že Max by měl navrch i v jiném autě. “Max by byl na jiné úrovni v každém voze. Max z roku 2023 je úplně jiný než Max z roku 2020. Získal spoustu sebevědomí a je ohromně suverénní. Pro mě byl nejlepší ve čtení závodu vždy Lewis Hamilton díky své práci s pneumatikami. A Max je na tom teď stejně, možná i lépe, protože má větší syrovou rychlost. Ohromně vyzrál,” vysekl Rakušan poklonu Verstappenovi.

I když Max vyhrál hned první závod, který za Red Bull jel, trvalo mu až do roku 2019, než získal svou první pole position. Od té doby jich ale přidal dalších 26, naposledy téměř o vteřinu v Belgii. Podle Marka je Verstappen v proměnlivých podmínkách tak dobrý, že by na pole position ani nepotřeboval svůj monopost RB19. “Pokud jsou na trati takové podmínky, jako v Belgii, tak by zajel pole i v AlphaTauri nebo v Haasu, protože je to dobré kvalifikační auto,” myslí si Marko.

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde

Poradce Red Bullu ale uznal, že kdyby Max nemohl pravidelně bojovat o vítězství, rychle by ztratil motivaci. Současný kontrakt s rudými býky mu platí do roku 2028 a Verstappen už několikrát avizoval, že by možná po jeho vypršení skončil. “Max je jiný. Jeden den za námi přijde a řekne: ‘Tak děkuji, to by stačilo’,” potvrdil Marko možnost Verstappenova odchodu.

Zatím to ale Verstappena baví. Aby taky ne, když vyhrává s železnou pravidelností. O posledním srpnovém víkendu bude mít na domácím Zandvoortu možnost vyrovnat rekord Sebastiana Vettela, tedy devět vítězství za sebou.