Steiner jde do právní tahanice s týmem Haas

Günther Steiner se rozhodl pro právní bitvu se svým bývalým týmem Haas.

Štítky: Günther Steiner Haas Zveřejněno 1. 05 2024 — GPF1.cz

Soudní dokumenty odhalily, že Guenther Steiner zažaloval tým Haas ve formuli 1. Steiner byl šéfem týmu od jeho založení v roce 2014 a dohlížel na jeho každodenní povinnosti, když se v roce 2016 připojil k ostatním týmům ve formuli 1. Před zahájením sezony F1 v roce 2024 však Haas oznámil, že Steiner se do této funkce nevrátí a nahradí ho Ayao Komatsu.

Ital nyní podniká právní kroky proti svému bývalému týmu v Charlotte v Severní Karolíně a požaduje nevyplacené provize v letech 2021 až 2023 a také použití své podobizny v propagačních materiálech a na různém zboží.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

V dokumentu se uvádí, že třetí období Steinerova pracovního poměru trvalo od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2023, během něhož měl Steiner podle svého tvrzení dostávat roční výplaty týkající se předchozí sezóny. Steiner tvrdí, že společnost Haas porušila jeho pracovní smlouvu tím, že mu nevyplatila určité provize.

Žaloba nastiňuje, že “po letech přijímání výhod plynoucích z pověsti, zkušeností a hlubokých vazeb pana Steinera v rámci sportu nemůže společnost Haas F1 panu Steinerovi zadržovat výhody, které si zasloužil”.

Žaloba také zdůrazňuje, že Haas prodává zboží s jeho podobiznou.

Steiner tvrdí, že tak činí bez jeho svolení po rozchodu obou stran a že k němu nesměřují žádné licenční poplatky.

Steiner si získal popularitu díky své účasti v doku-seriálu společnosti Netflix Drive To Survive, kde se díky své konzistentní přítomnosti a citovatelným hláškám stal jednou z nejznámějších postav paddocku.

“Haas F1 nemá právo používat jméno, podobu a image pana Steinera ani je využívat v jakékoli formě médií po ukončení jeho pracovního poměru,” uvádí se v soudním dokumentu. “Společnost Haas F1 neposkytla panu Steinerovi žádnou náhradu za neoprávněné použití jeho jména, podobizny a image.”

Steiner byl přítomen na několika závodech na začátku sezóny F1 2024, kde vykonával funkci odborného televizního hosta.