Verstappen a Pérez dominují F1 jako Senna a Prost

Dominance Red Bullu pokračovala i čtvrtým závodem v Baku.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 4. 05 2023 — Jiří Košta

Přestože Charles Leclerc získal pole position pro nedělní závod, nebyl schopen odolat Verstappenovi a Pérezovi, kteří rychle proletěli kolem jezdce Ferrari.

Leclerc skončil na třetím místě, což je nejlepší umístění Scuderie v dosavadním průběhu roku, mezi italskými sportovními médii byl jeho úspěch výrazně negativní.

„Další double pro Red Bull. Pérez ukázal, že je specialistou na městské okruhy a snižuje náskok na Verstappena na šest bodů. Holanďan doplatil na zastávku v boxech ve špatný čas. Ani špičkový Leclerc nestačí, aby porazil jezdce Red Bullu,“ povzdechl si Gazzetta dello Sport, největší italský sportovní deník.

„Verstappen a Pérez dominují F1 jako [Ayrton] Senna a [Alain] Prost a [Lewis] Hamilton a [Nico] Rosberg. Pro Péreze to byl perfektní víkend, stejně jako Džidda, ale stále je těžké si představit Verstappenovu pozici v ohrožení. Pérez však letos předvádí skvělé výkony a snaží se něco udělat s hierarchií, přímo před Christianem Hornerem a Helmutem Markem.

Red Bully se postaraly o to, aby byl Leclerc divákem. Poté nevypadal jako jezdec, který byl spokojený se svým prvním letošním umístěním na stupních vítězů. Ferrari je na tom lépe, ale stále stojí před obrovským úkolem. V nadcházejících závodech je třeba provést důležité aktualizace.”

Gazzetta také poznamenala, že schopnost Adriana Neweyho vyrobit dominantní vůz přispěla k dominanci Red Bullu: „Lidský faktor nestačí, když bojujete s Neweym. Leclerc předvedl kouzlo v kvalifikaci a tvrdě bojoval v závodě. Kdyby jen Ferrari trochu pomohlo.”