Alonso připravuje Strolla na to, aby tým vedl dalších 10 let

Fernando Alonso říká, že jeho asistence týmovému kolegovi z Astonu Martin Lancovi Strollovi v minulém víkendu ve Velké ceně Ázerbájdžánu odrážela jeho touhu připravit mladého Kanaďana na zodpovědnost vést tým dalších 10 nebo 15 let.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Lance Stroll Mike Krack Zveřejněno 4. 05 2023 — Jiří Košta

Zatím, a na rozdíl od mnoha předsezonních předpovědí, nedošlo k žádným problémům mezi Alonsem a synem majitele týmu Lawrence Strolla.

Před začátkem sezony 2023 Španěl veřejně prohlásil, že věří, že Stroll má rychlost a talent na to, aby jednoho dne bojoval o titul, a dodal, že ochotně pomůže 24letému jezdci realizovat jeho potenciál.

Možná stojí za zmínku, že Alonso podal Strollovi pomocnou ruku, zatímco veterán F1 byl v boji o stupně vítězů.

V Baku oba jezdci jeli společně za sebou v raných fázích závodu, Stroll informoval svůj tým, že nebude útočit na svého týmového kolegu, protože „oba hrají stejnou hru“.

Později v závodě Alonso sdělil svému inženýrovi nastavení vyvážení brzd a navrhl, aby to předali Strollovi. Na otázku ohledně rádia Alonso řekl, že je to všechno o společném úsilí mezi jezdci a týmem a také o pomoci Strollovi do budoucna.

„Během víkendu, už od čtvrtka, si hodně povídáme – co jsme tady oba v minulosti cítili, v provozu na trati, co budeme dělat, jaký bude plán pro každé z aut,“ vysvětlil.

„Pokud během závodu cítíme ve voze něco, o čem jsme nemluvili, a je tu něco nového, co může druhému vozidlu pomoci, normálně to s týmem komunikujeme.

Ano, bylo to takhle. Vím, že budu ve sportu ještě pár let, ale ne moc, a on povede tým dalších 10 nebo 15 let, takže doufám, že Lancovi pomůžu v příštích pár letech.”

Šéf týmu Aston Martin Mike Krack tleskal spolupráci jeho jezdců a řekl, že je to skvělé.

„Ukazuje to vyspělost Lance a Fernanda, způsob, jakým spolupracují, jak spolu také jednají,” řekl.

„Jasně pochopili, že náš soupeř není to druhé zelené auto, ale jiní, a myslím, že pokud se nám podaří udržet tuto harmonii mezi těmito dvěma, vzájemně se tlačit dopředu, ale také si pomáhat tam, kde je to důležité, bude to jen mít z dlouhodobého hlediska prospěch.”

Krack však nesouhlasil s tím, že pracovní vztah mezi Alonsem a Strollem byl charakterizován jako vztah mezi „velkým bratrem a malým bratrem“.

„Lance není malý bratr, oba jsou na stejné úrovni. Mnohokrát se Fernando díval na to, co Lance dělá, a naopak, takže si myslím, že jsou správnými týmovými kolegy, ne velkým bratrem a malým bratrem.”