Věk Brada Pitta se kvůli filmu řešil ve velkém, Hamilton v tom ale nevidí problém

Na Silverstone budou filmaři od Applu natáčet záběry pro nový snímek o Formuli 1. Lewis Hamilton zaučoval Brada Pitta v řízení formule a jeho schopnosti chválí.

Štítky: Brad Pitt Lewis Hamilton Zveřejněno 7. 07 2023 — Petr Horák

Není tajemstvím, že se připravuje nový film z prostředí Formule 1 s Bradem Pittem v hlavní roli. Ke zkušené americké produkci se přidal i Lewis Hamilton jakožto odborný poradce. Má dohlédnout na realističnost akce a záběrů, ale také pomáhal hlavnímu herci s řízením závodního vozu. Právě Hamiltonův tým Mercedes totiž pro potřeby filmu upravil monopost Formule 2, se kterým bude Brad Pitt jezdit přímo na Silverstone v rámci víkendu Velké ceny Velké Británie.

I když je Pitt v 59 letech o 4 roky starší než nejstarší účastník velké ceny F1 Louis Chiron, podle Hamiltona to na něm není znát. “Brad snad postupně mládne, na svůj věk vypadá opravdu dobře. Samozřejmě jsme o tom diskutovali, když se vytvářel příběh filmu, ale Brad je ve formě, tvrdě trénoval,” vyzdvihl Hamilton herce. “Koneckonců je to film, takže tam bude nějaký hollywoodský prvek, který to udělá realistické. Je to úžasný herec a vždy odvedl skvělou práci, takže jsem nadšený mít ho ve Formuli 1,” doplnil.

Pitt už při několika příležitostech se zmíněným monopostem jezdil. A svými výkony zaujal i Lewise Hamiltona. Sedminásobný šampion řekl: “Jezdili jsme spolu na dráze v Los Angeles a na někoho, kdo nikdy nezávodil, jel opravdu dobře. Miluje Moto GP, takže závodění ho vždy bavilo. V autě rychle volil správnou stopu a naplno se do toho dostal, což bylo skvělé vidět,” pochválil Hamilton Pittovy schopnosti.

Film produkuje společnost Apple Films, která bude mít možnost natáčet po celý víkend, i když ne během oficiálních závodních jízd. Hamilton je ohromně vděčný současnému vedení sportu, protože si nemyslí, že něco takového by bylo v éře Bernieho Ecclestona možné. “Nevím, jestli by tohle šlo před nějakými 10 lety pod starým vedením. Asi by to neviděli jako dobrou příležitost pro růst sportu. Ale už jsme poznali dopady seriálu na Netflixu a myslím, že tohle to posune ještě o level výš. Po celém světě je spoustu nadšenců do tohohle sportu, kteří ho chtějí lépe poznat. A to, že tady budeme mít všechny současné osobnosti na roštu a s nimi Brada, je prostě úžasné,” pochvaluje si Lewis.

Na Silverstone už byla pod dohledem producentů a režisérů Jerryho Bruckheimera a Joea Kosinskiho vybudována garáž fiktivního týmu APX GP. Hamilton se do ní prý během víkendu zajde podívat. K těmto zákulisním přípravám poznamenal: “Viděl jsem Jerryho vcházet dovnitř, ale ještě jsem tam nebyl. Před dvěma nebo třemi týdny jsem tu ovšem sledoval Brada trénovat. Je fantastické to všechno vidět vyrůstat a dávat se dohromady a vědět, že už konečně začínáme natáčet. Jsou u toho přirozeně nervy, protože jsme na tom pracovali tak dlouho. Chceme zachytit to o čem náš sport je a aby se to všem líbilo, tak snad vás nezklameme.”

Hamilton očekává, že film nabídne divákům lepší zážitek i díky způsobu, jakým se natáčí. “Naše kamery jsou o mnoho lepší než to, co vidíte v televizi. Viděl jsem všechny záběry a s Joem jsme se snažili zajistit ideální pozice kamer. Bude to vypadat rychle, rychleji než v televizi, protože musíme změnit snímkovou frekvenci oproti TV. Joe je skvělý režisér, podívejte se co dokázal se stíhačkami v Top Gun Maverick. A když tuhle technologii přenese do našeho světa, myslím, že to bude úžasné,” vyjádřil nadšení a očekávání Hamilton.

Kdy film uvidíme ani jak se bude jmenovat zatím známo není. Nezbývá tak než popřát štábu včetně Lewise Hamiltona hodně štěstí, očekávání jsou bezesporu vysoká.