Nešťastný Hamilton: Vůbec nejhorší začátek sezony

Lewis Hamilton je přesvědčen, že sezóna 2024 je nejhorším začátkem sezóny formule 1, který zažil za celou svou kariéru poté, co odstoupil z Velké ceny Austrálie s poruchou motoru.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 24. 03 2024 — GPF1.cz

Jezdec Mercedesu byl v kvalifikaci vyřazen z Q2 a do závodu v Albert Parku odstartoval z 11. místa, ale po solidním startu musel po 15 kolech odstoupit kvůli problémům s pohonnou jednotkou. Toto odstoupení završilo náročný start do sezóny F1 2024, kdy Hamilton obsadil v Bahrajnu pouze sedmé a v Saúdské Arábii deváté místo, a vedlo k tomu, že sedminásobný mistr světa označil tento start do sezóny F1 za nejhorší ve své kariéře.

“Je to nejhorší začátek sezony, jaký jsem kdy zažil,” řekl Hamilton.


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Na otázku, zda je horší než v letech 2022 a 2023, odpověděl: “Určitě ano. A myslím, že je to horší než v roce 2009.”

Když se zamýšlel nad svým krátkým působením v GP Austrálie, řekl:

“Myslím, že to bylo fajn. Měl jsem nové měkké pneu, protože jsem se nedostal do Q3 a dokázal undercutovat (předjet strategií přes boxy) některé jezdce. Tempo bylo v pořádku. Nebylo to nic zvláštního, ale chytal jsem se, byl jsem o něco rychlejší než auta přede mnou. A pak samozřejmě selhal motor.”

Navzdory špatným výsledkům, kvůli nimž je po třech kolech na devátém místě v pořadí jezdců F1, chce Hamilton zůstat optimistický a bojovat dál.

“Překvapivě se cítím docela dobře. Opravdu si myslím, že se jen snažím udržet si nadhled. Mohlo to být mnohem horší,” vysvětlil. “Jsem opravdu vděčný za to, že jsem tady, opravdu jsem si svůj čas tady v Austrálii užil. Práce s týmem mě stále baví. Samozřejmě bych rád bojoval o vítězství a skutečně dojížděl závody. Nikdy to není skvělý pocit, když sem přijedete a nevidíte ani polovinu závodu. Ale vím, že se od toho odrazíme a nakonec se tam dostaneme. Jen se musíme dál snažit to vybrousit.

Je snadné nechat se unést okamžikem a soustředit se na tuhle jedinou věc. Ale rozhodně je třeba se soustředit na širší souvislosti. Také si prostě uvědomit, že nemůžete mít všechno pod kontrolou. Jste frustrovaní, protože nemáte kontrolu.

Nejsem šťastný. Ale zítra mě čeká skvělý den.”