Hamilton: Pořád to bolí, ale s Abú Dhabi 2021 jsem smířený

Lewis Hamilton znovu prohlásil, že byl ve Velké ceně Abú Zabí v roce 2021 "okraden", ale podělil se také o "opravdu krásný" moment z tohoto kontroverzního dne.

Štítky: 2021 GP Abú Dhabi Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 4. 04 2024 — GPF1.cz

Je dobře zdokumentováno, co se stalo ve finále sezony 2021 kolem Hamiltona, Maxe Verstappena a bývalého ředitele závodu Michaela Masiho. Ten byl po vyšetřování FIA označen za “lidskou chybu”, která nakonec Hamiltona stála bezprecedentní osmý titul.

Navzdory tomu, že Hamilton přišel o titul za mimořádných okolností, zachoval se s grácií, když pogratuloval Verstappenovi, který získal svůj první titul. Brita bylo také vidět, jak ho utěšuje jeho otec. Hamilton zevrubně promluvil o tom, co se stalo v den, který “nejvíce bolel”, a jak zvláštní bylo mít vedle sebe otce, který mu byl oporou.


Nové číslo online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


“Byl jsem okraden? Samozřejmě,” řekl v současnosti Hamilton pro GQ Sports. “Myslím, že ten příběh znáte. Ale myslím, že to, co bylo v tu chvíli opravdu krásné, co si z toho odnáším, bylo to, že můj táta byl se mnou. A prošli jsme spolu obrovskou životní horskou dráhou, vzestupy a pády. A v den, kdy to bolelo nejvíc, tam byl a vychovával mě tak, že se mám vždycky postavit, mít hlavu vztyčenou.

A já jsem samozřejmě šel pogratulovat Maxovi, a neuvědomoval jsem si, jaký to bude mít dopad, ale také jsem si opravdu uvědomoval, že se na mě dívá nějaký mini-já. Tohle je rozhodující okamžik mého života. A myslím, že to tak opravdu bylo. Cítil jsem to.

Nevěděl jsem, jak to bude vnímáno. Neměl jsem to jako vizualizované. Ale rozhodně jsem si to uvědomoval: Těchto následujících 50 metrů, které ujdu, je místem, kde padnu k zemi a zemřu – nebo se zvednu.”

“Stále to cítím

Závod v Abú Zabí zůstává potenciálně nejkontroverznějším závodem v historii tohoto sportu, jehož záběry se pravidelně vysílají a i dnes probírají v diskuzích. Hamilton stále cítí bolest ze ztráty titulu v roce 2021, kdykoli vidí klip z tohoto závodu, i když se nyní alespoň dokázal smířit s tím, co se stalo.

“Když vidím nějaký klip, pořád to cítím,” vysvětlil Hamilton. “Ale už jsem s tím smířený.”