Russell popírá, že by se s Hamiltonem rozcházel v nastavení auta

George Russell zpochybnil tvrzení Lewise Hamiltona, že se dvojice Mercedesu při Velké ceně Bahrajnu vzájemně "odklonila" od nastavení svých formulí.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Zveřejněno 6. 03 2024 — GPF1.cz

Britové skončili na Bahrain International Circuit na pátém a sedmém místě, protože tým se během 57 kol potýkal s problémy s chlazením. Russell se však kvalifikoval jako třetí na startovním roštu, zatímco Hamilton až jako devátý – sedminásobný šampion F1 naznačil, že obětoval své tempo na jedno kolo ve prospěch většího soustředění na závod a že se dvojice rozcházela v nastavení vozu.


Právě vyšlo nové číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.

Nejhorší týmový manažer F1 historie
Začátek konce McLarenu
Hodnotíme šance týmů na letošní titul
Jaký je prezident FIA ve skutečnosti petrolhead
Co nového v pravidlech přináší letošní sezony
O předchůdci dnešního DRS

Vychází jako čtrnáctideník. Lze číst interaktivně online nebo stáhnout jako PDF. Prohledni si magazín číslo 03/2024:


Na Hamiltonovu otázku Russell odpověděl:

“Mnoho lidí to říkalo, ale upřímně řečeno, nevím, v čem je velký rozdíl – auta byla dost podobná. Na jeho nastavení se příliš nesoustředím, to moje bylo ve skutečnosti nastaveno více pro závod než to, které jel on, alespoň v pátek. Ale podmínky se změnily a pro všechny to bylo super citlivé. Musíme si prostě všechno projít, ale náš závod byl diktován problémy s chlazením.”

Navzdory neuspokojivému výsledku v úvodu sezóny udělal Mercedes v posledních dvou sezónách krok vpřed oproti výchozímu stavu, což Russellovi dává důvod k optimismu.

“Letos máme rozhodně mnohem lepší vůz, na kterém můžeme stavět,” vysvětlil Russell. “Red Bull tu byl vždy silný, stejně tak Ferrari, řekl bych, že to pro nás byla v posledních letech trochu strašidelná trať. Takže si myslím, že je příliš brzy na to něco říkat, ale bezpochyby je Max favoritem, nemyslím si, že by s ním letos někdo bojoval o titul. Doufám, že někteří lidé budou tu nebo tam bojovat o vítězství.”